Die Höhner

16. února 2010 v 11:43 |  Německo
Dom
Hoehner

Kolín nad Rýnem, to je slavný gotický dóm. A Die Höhner. Tihle divocí týpci jsou pro mnohé symbolem města stejně jako katedrála.

Jak to začalo?

V roce 1972 vznikla skupina Ne Höhnerhof jako Karnevalsband (skupina hrající o masopustu, jenž je v Porýní velmi oblíben - říká se mu páté roční období). Vystupovali v různých ulítlých kostýmech, z nichž nejneoblíbenější u úklidového personálu byly drůbeží kostýmy, ze kterých peří jen lítalo.

1975 se grupa přejmenovala na Die Höhner (od slova Hühner - kuřata; já jim ale radši říkám Kohouti - na památku svých předků, kde je to jeden Kohout vedle druhého. V průběhu let se stali nejúspěšnější a nejznámější skupinou zpívající v nářečí (kölsche Mundart). Kromě obyvatel z Porýní jim tedy nikdo příliš nerozumí, přesto jsou velice oblíbení.

Okamžiky z kuřecího života
kuře

♠ 1981 dostali pokutu za to, že jeli na červenou. Před soud se dostavili v klaunských kostýmech. Soudce to nijak zvlášť nepobavilo. :-(

♠ vystupovali v cirkuse, a dokonce i s filharmonií

♠ často se umisťují na předních místech v anketě Närrischer Oscar (bláznivý Oskar), pomáhají bezdomovcům, přátelí se s 1. FC Köln a s jeho fanoušky a skládají pro ně písničky

♠ Někdy v počátcích své kariéry stvořili megahit Viva Colonia, který zná v Německu každé malé děcko. Vybrala jsem právě tohle video, kde je vidět, jak se slaví karneval v Porýní (těžko říct, jestli ten duchovní, co na konci videa poskakuje, je echt nebo jestli je to jen karnevalový kostým.


Doufají, že by v průběhu 10 let mohli prorazit v celé Evropě (když teď máme tu slavnou EU a jsme v podstatě jeden stát): In zehn Jahren, so malt er sich aus, "feiern die Höhner ihr 44-jähriges Bühnenjubiläum in der 'Europa-Arena', in der im Jahre 2015 zur neuen Hauptstadt der Europäischen Union gewählten Rheinmetropole Köln. Und bei dieser Gelegenheit präsentieren die Höhner die neue EU-Hymne und fahren mit dem Rosenmontagszug von Köln über Brüssel und Paris nach Barcelona." Jejich hudba je dynamická, energická, divoká, prostě nářez. ...a ještě k těm bezdomovcům: složili o nich nedávno krásnou písničku Alles verlore, se kterou se dokonce objevili v krimiseriálu Místo činu (Tatort).Odkazy na další kohoutí videa:
Dicke Mädchen haben schöne Namen (Tlustý holky mají pěkná jména)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama