Florian Silbereisen

17. února 2010 v 11:01 |  Německo
Florian

Multifunkční umělec

* 4. 8. 1981, Tiefenbach u Pasova (Bavorsko)
Jako dítě se nejdřív naučil hrát na harmoniku. V šesti letech už vystupoval na místních lidových slavnostech a zařídil si tak regionální popularitu. V deseti se potom poprvé zúčastnil akce, jež je nám všem známá pod názvem Musikantenstadl.

V celém širém Německu je známý od roku 1999, a sice díky televiznímu pořadu nesmírně upovídané moderátorky Carmen Nebel.

Před pár lety si taky zahrál ve filmu König der Herzen a v muzikálu Elizabeth (o životě rakouské císařovny Alžběty), kde uchvátil publikum coby Smrt.


Od roku 2004, čili od svých 22,5 let, uvádí Flori Slavnosti lidové hudby (Feste der Volksmusik) na ARD, což je další ze zábavných pořadů našich sousedů, o kterých si my můžeme leda tak nechat zdát. :-) Kromě toho, že moderuje a zpívá, provádí tam spoustu šílených kousků: S televizním baletem nacvičil choreografii plnou přemetů a kotrmelců, dělal fakíra a plival oheň, zahajoval přímý přenos Slavností z letadla, ze kterého pak skočil padákem a na jeviště doběhl zadýchanej jak bernardýn; běhal po rozžhaveném uhlí a taky chtěl jednou proskočit na motorce skrze hořící obruč, jenže se při zkoušce zranil, a na jeviště se pak přibelhal s nohou v sádře.

V roce 2007 obdržel za svou multifunkčnost v zábavním průmyslu Korunu lidové hudby a 2008 byl zapsán do Guinessovy knihy, poněvadž (ve své show Letní slavnost lidové hudby) překonal rekord - nepřišli byste na to, co to bylo za blbost: během 1 minuty políbil 36 žen z hlediště, přičemž stávající rekord byl pouhých 23. Hmmm, tak jo...

Florian Silbereisen umí pobavit a umí si udělat legraci z těch, co si dělají legraci z něj. Nedávno ho módní policie kritizovala za to, co všechno na sebe nechá navlíct při svých show, jako kdyby to nebylo jedno, když se tomu lidi zasmějou, ne? Při Slavnostech o tom potom vedl rozsáhlou úvahu a následně vystoupil s grupou extravagantních umělců (né, byli to Die Flippers) ve slušivě děsném blýskavém modrém oblečku. Z našich umělců bychom ho mohli srovnat snad jen s Vláďou Hronem, jenž měl své Hvězdy, které nehasnou, a který zmizel z televizní obrazovky neznámo kam.


 


Komentáře

1 jitka chadimova jitka chadimova | E-mail | 13. prosince 2010 v 8:25 | Reagovat

ahojky všichni :-)

2 monika monika | 5. června 2011 v 22:26 | Reagovat

bomba,jsem rada,že jsem objevila tyto stánky díkec :-)

3 lucka lucka | Web | 13. listopadu 2011 v 11:14 | Reagovat

je toho babbička si chtěla vyhledat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama