Gilda

17. února 2010 v 12:13 |  Světadíl americký

Narodila se 11. října 1961 v Buenos Aires jako Myriam Alejandra Bianchi. Už ve čtyřech letech uměla číst a psát, a tak mohla nastoupit do školy. Vždycky byla veselá, ráda se bavila, tancovala a zpívala. V devíti letech jí začali říkat Gil - jako Gilda, což bylo jméno, které pro ni po narození vybrala matka a pod kterým ji na matrice nechtěli zapsat.

Studovala na střední pedagogické škole a tělesnou výchovu na vysoké. Po smrti otce musela studium ukončit. Pracovala jako učitelka v mateřské školce, kterou vedla její matka. Moc si nerozuměli. V osmnácti se Gilda vdala za podnikatele Raúla Magnína. Měli spolu dvě děti - Mariel a Fabrizia. Nebylo to šťastné manželství, zanedlouho se rozvedli.

Gilda se chtěla venovat zpívání, ovšem její konzervativní matce se to vůbec nelíbilo a nutila ji, aby si našla nějakou jinou práci.

Ve 29 letech se účastnila konkurzu na vokalistku u jedné hudební skupiny, kde potkala skladatele a textaře Totiho Giméneze. Byla to láska na první pohled. Vybral si Gildu jako zpěvačku a vzali se. Chtěli vydat své první album, ale producenti neměli zájem. Po dvou letech se to povedlo, objevilo se album "De corazón a corazón". Dostavil se úspěch, koncerty, fanoušci, zlaté a platinové desky. Gildina matka mezitím změnila názor a začala dceru doprovázet na cestách po celé latinské Americe.

7. října 1996 odpoledne na dálnici na cestě do Concordie narazil kamion do mikrobusu, ve kterém jela Gilda se svým doprovodem. Spolu s ní přišla o život její matka Tita, dcera Mariel a tři členové skupiny.

Gilda byla oblíbenou zpěvačkou hrdinky Divokého anděla - Milagros v podání Natalie Oreiro. Ke své nové telenovele Sos mi vida (Jsi můj život) Natalia nazpívala titulní píseň Corazón valiente, která pochází z Gildina stejnojmenného a nejprodávanějšího alba.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama