Jan Smit

17. února 2010 v 18:55 |  Ostatní Evropa

Celým jménem: Johannes Hendricus Maria Smit, narozen 31. 12. 1985 ve Volendamu. Zpívá odmalička - říkali mu Jantje, ale teď už je velký hoch, tak je to Jan. V Holandsku je superstar a všichni se s ním chtějí kamarádit.


Jeho album JanSmit.com bylo v Holandsku třikrát platinové a dostal za něj i hudební cenu Edison (něco jako Echo v Německu). Měl vlastní reality-show Gewonn Jan Smit, kde ho celý den natáčí a pak se to vysílá… Lidem se to líbí, je tam dost oblíbený. Má tolik fanoušků, že se jeho koncert musí konat na obřích pódiích nebo na stadionech.

Má obchod s vlastní módní značkou J-Style, kde je k dostání oblečení, boty, jeho CD... Adresa je Burgemeester van Baarstraat 4 in Volendam - kdybyste náhodou chtěli zajít. V německé televizi MDR uváděl zábavně-naučný pořad Gute Unterhaltung, ve kterém chodil po městě a ptal se lidí na místní historii a památky a zjišťoval, na kolik procent znají například Erfurťané svoji rodnou hroudu. Pomáhá v projektu SOS-Dětské vesničky. Kromě Holandska je úspěšný také v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Francii. Ač tak mlád, je nejúspěšnějším holandským umělcem v zahraničí. Jeho manželka se jmenuje Liza a mají tři děti.A takhle vyzpěvoval malý Jeník O sole mio:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama