Tony Christie

17. února 2010 v 19:39 |  Ostatní Evropa

* 25. dubna 1943, Conisbrough, Anglie
vlastním jménem Anthony Fitzgerald

Své první výstupy na jevišti měl za sebou už v 17, když s kámošem ze školy vystupovali jako duo The Grand Brother. Potom, co nějaký čas vystupoval a přes den pracoval v jedné firmě, dostal nabídku od úspěšné skupiny The Counterbeats. Brzy na to se grupa přejmenovala na Tony Christie and The Counterbeats. Pak přešel ke skupině The Trackers, která byla obzvlášť oblíbená na severu Anglie. ... začal hrát na kytaru a psát si písničky ... svou kariéru v pravém slova smyslu odstartoval roku 1969 smlouvou s americkou společností MCA Records.

První opravdový úspěch se dostavil s písní Las Pegas a kromě toho se účastnil jugoslávského songfestivalu ve Splitu, kde také zabodoval! V následujících letech se z něj stala mezinárodní hvězda, měl turné po Evropě i po Austrálii a byl stále známější. Jeho největšími hity byly Is this the way to Amarillo? a I did what I did for Maria ze 70. let, kdy se prodalo na 10 milionů hudebních nosičů (LP) a měl také vlastní show na BBC1. Bohužel během let upadlo mnoho jeho krásných balad v zapomnění - samozřejmě ne mezi jeho fanoušky, ale mezi veřejností, a už se nehrají.

1990 - jeho manažer ho přivedl k známému producentovi Jacku Whiteovi, který jím byl nadšen, a tak se vrhli do společných projektů a vzniklo tak hafo hitů, např. September love, Come with me to Paradise, Moonlight and roses; v těchto letech pořádal několik turné po Německu, kde našel jásající publikum. V 90. letech vydal opět hromadu alb, tak třeba This is your day (1996), Time for love (1998). V roce 2005 se jeho někdejší song o Amarillu stal zněllou benefiční akce Comic Relief a vystoupal na první místo britské hitparády; současně mu vyšlo best-of-album The Definitive Collection, za které dostal tři platinové desky.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama