Vincent & Fernando

16. února 2010 v 20:50 |  Jižní Tyrolsko

Tihle dva pochází z Jižního Tyrolska. Nyní následuje malé zeměpisné okno, neboť v době, kdy jsem začala sledovat hudební pořady na ORFu, měla jsem potíže se zařazením tohoto kusu země na mapu.

Úřední název zní Autonomní provincie Bozen - Jižní Tyrolsko; nachází se v severní Itálii. Víc jak 2/3 obyvatel hovoří německy, 1/4 má jako mateřskou řeč italštinu a zbytek (v oblasti Dolomitů) žvatlá ladinsky. Známé osobnosti odtud pocházející (kromě zpěváků a skupin, se kterými se tu seznámíte): pravěký muž Ötzi, krasobruslařka Carolina Kostner.

Přes čtyřicet let staří/mladí bratři bratři Ulrich a Otto Messnerovi nalezli své poslání v hudbě. Pod uměleckými jmény Vincent a Fernando vystupují více než deset let. V soutěži Grand Prix der Volksmusik (Velká cena lidové hudby) skončili po tři léta za sebou (2006 - 08) na 2. místě, až to bylo komické, ale v r. 2009 konečně vyhráli onen překrásný Bergkristall (horský křišťál), o který tam kráčí; měla jsem z nich radost!

2009 - Der Engel von Marienberg
Představuju si, že se to odehrálo někdy v 19. století někde v Krušných horách: Krásná Katrin, anděl z Marienbergu, je malířka známá po celé zemi. Vyrostla jako sirotek; našli ji u brány kláštera; měla u sebe obrázek, kde stálo psáno: musela jsem jít, byla jsem nemocná, odpusť dítě, nezapomeň na mě. ... Jednou přišel zemský kníže, koupil její obrazy a ona řekla: oplať vám to Bůh, peníze dám chudým, ať zmírní jejich bídu. ... Pro Katrin se pohádka stala skutečností, jako kněžna stojí před oltářem.2008 - Glaube an Gott


Glaube an Gott, wenn du mal Sorgen hast
Glaube an Gott, er nimmt dir deine Last
Er weiss den Weg, den er dir vorbestimmt
dass jeder Tag für dich ein gutes Ende nimmt.

2006 - Ich schenk´ dir Liebe

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama