Feste der Volksmusik

20. března 2010 v 13:32 |  TV pořady a filmy

Slavnosti lidové hudby je hudebně-zábavní pořad na ARD/ORF2 (vytvořený ve spolupráci s televizí MDR). Poprvé vysílán 2. června 1994, tehdy ještě v šíleném čase 21:03 o čtvrtečních večerech. Dnes už se vysílá v sobotu, přičemž na pořad navazuje další týden v pátek Magazin zum ...fest ve 21:00 na MDR, kde mají diváci možnost nahlédnout do zákulisí, jsou tam rozhovory s účinkujícími apod.

Slavnosti se natáčí v Německu, převážně v těchto městech: Erfurt, Chemnitz, Lipsko, Riesa, Cvikov a Magdeburg. Scéna je vždycky přebarevná a nápaditá, jsou tam domečky, altánky, otáčecí jeviště, mosty, zahradní jezírka s živými kachničkami, písek, spousta květinových dekorací, řeka s lodičkami a občas okolo proběhnou dva lidi převlečení za plyšovou krávu.


Moderátorkou byla Carmen Nebel, která nyní vlastní vlastní pořad na ZDF Willkommen bei Carmen Nebel. 7. února 2004 dostal šanci ukázat, co umí, teprve 22letý Florian Silbereisen. V tomto díle také zažil svůj první televizní výstup Semino Rossi, později se tu poprvé objevili třeba Zipfelbuben nebo Helene Fischer. V roce 2004 se také vysílalo 50. pokračování Slavností, jejichž sledovanost dosahuje až 7,5 milionů diváků (z nichž je asi půl milionu mladší padesáti let). Každý díl se jmenuje podle toho, ve kterém ročním období se vysílá, takže na jaře máme Frühlingsfest der Volksmusik, v létě Sommerfest, pak Herbstfest a Winterfest, před Vánoci dokonce i Adventsfest.


Ke stálým zjevům pořadu patří kromě moderátora Televizní balet MDR a taneční spolek roztomilých dětiček - Volksmusikspatzen, kteří všechny výstupy umělců doplňují povedenými choreografiemi. Často tu vystupuje náš drahý Kája Gott. Byl tu i minulý rok, když se u nás předávalo TýTý. Florian pak nechal ukázat záznam z vyhlášení a říkal něco ve smyslu: Lieber Karel, zase jsi něco vyhrál.

O bláznivých kouscích Floriana Silbereisena ve Slavnostech lidové hudby se dočtete tady a co říci na konec?

Bleiben Sie oder werden Sie gesund und bis zum nächsten Mal!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama