Eberhard Hertel

14. května 2010 v 11:57 |  Německo
Eberhard Hertel

Začněme netradičně: nejdřív vám povím, že oblíbeným zpěvákem zpěváka Eberharda Hertela je Vico Torriani. Eberhard má rád červené víno a jeho oblíbenou zemí je Švýcarsko. Rád by se dožil ve zdraví stovky, ale nebude to mít jednoduché, protože se prý příliš často zlobí.

Má 4 děti, bydlí v městečku Oelsnitz a původně měl být, stejně jako jeho tatínek, Landwirt (rolník, zemědělec, sedlák). Místo pěstění brambor a chování skotu však raději zpíval. Na začátku kariéry hrával s kamarády po vesnicích v okolí jako mnoho dalších kolegů. Často si vypůjčovali do repertoáru písničky Udo Jürgense, který je podle všeho ve svém oboru něco jako guru.

Obzvláště rád vzpomíná Eberhard Hertel (*1938), který v 60. letech "povýšil" na hvězdu lidově-hudební scény, na výstupy se svou dcerou Stefanií (od roku 1984). Později se ze svojí pěvecké dráhy poněkud vzdálil, aby ji mohl plně podporovat. Vždyť Stefanie se stala známou doslova přes noc, a to v pouhých dvanácti letech. "Byly to krásné časy. Jako otec si neumím nic hezčího představit."

V prosinci 2008 se stal čestným občanem Oelsnitzu, protože se "ve velké míře zasloužil o rozvoj města a jeho kultury." V roce 2008 také oslavil sedmdesátku. Při této příležitosti produkovala televize MDR ve spolupráci s jeho dcerou Stefanií a zetěm Stefanem film nazvaný Papa wird 70. "Eberhard Hertel je důkazem toho, že člověk jeho stáří ještě nepatří do starého železa." (to není můj výrok, tak to píšou v jeho životopise)


Zde například zpívá taťka s dcerou Rennsteiglied, což je velmi známá skladba opěvující krásy Durynského lesa. Když jsem dělala státnici z němčiny, vytáhla jsem si téma cestování. Kromě jiného mi dali nějaké obrázky, ať je popíšu. No řekněte, co máte pořád těm lidem, co vás chtějí zkoušet, vykládat, když prostě víte, že to umíte a že se v cizině domluvite i bez jejich razítka na vysvědčení. Byl tam obrázek s klukem, co má baťoh na zádech a nejspíš se chystá někam vandrovat. Vzpomněla jsem si na tuhle písničku a říkám: "Ten má určitě namířeno in den Thüringer Wald a bude si po cestě zpívat Rennsteiglied, znáte to? Né? No tak to vám musím říct, o čem to je..." a už jsem jela. Bylo to k tématu? Bylo. A legrace u zkoušky byla? Byla. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama