Immer wieder sonntags

30. května 2010 v 10:00 |  TV pořady a filmy

Devadesátiminutový pořad na ARD Immer wieder sonntags, jehož heslem je "Musik, Emotionen, Spaß und Spiel" uvádí Stefan Mross. Vysílá se od konce května do začátku září z Europa-Parku z města Rust (spolková země Baden-Württemberg). Je to největší zábavní park v Německu.


Kromě hudby se najde čas i na spousu komediálních výstupů, které většinou obstarává sám moderátor: převléká se za zemědělce v holínkách (na jeviště přijíždí traktorem), za typického bavorského důchodce z venkova, za pětileté dítě (má kšiltovku, plyšového medvěda a sedí na obří židli) a komentuje události minulého týdne. Nejlepší je, když se převlékne za středověkého rytíře: má helmici s barevným chocholem, plášť a koňskou hlavu na tyčce. Jedním z výrazů pro koně je v němčině Ross; Schlachtross = kůň, se kterým se jede do bitvy. Moderátor Stefan je příjmením Mross. Vtip spočívá v tom, že té koňské hlavě říká SchlachtMross.

So ein alter Rittersmann hatte sehr viel Eisen an.
Die meisten Ritter muss ich sagen hat deshalb der Blitz erschlagen.
Ja so warn´s, ja so warn´s, ja so warn´s die alten Rittersleut...

Takový středověký rytíř na sobě měl spoustu železa,
proto, musím vám to říct, většinu z nich zabil blesk.
Ano, takoví byli staří rytíři...

Autoři scénáře taky počítají s diváky. Ti jim píšou dopisy, komu by rádi udělali překvapení. Pak se stane, že vnoučata vytáhnou do Rustu nicnetušící prarodiče, které v půlce vysílání Stefan osloví a řekne: podívejte na jeviště a poslouchejte, a už tam stojí ta vnoučata a zpívají písničku pro babču s dědou. Mimochodem scéna je moc pěkně vyvedená ve veselých žlutých a oranžových barvách. Součástí programu je také soutěž mladých talentů, která v minulosti pomohla objevit např. Floriana Fesla nebo Die GeiWeidler.

Minulý rok v každém díle taky zpívaly am roten Mikrofon děti do deseti let a za svůj výstup dostávaly dárečky. Měli tam i soutěž pro diváky, kdy Melanie Oeschová jódlovala a oni hádali jméno písničky. Občas se objevila dvojice artistů (či co to bylo) Tante Luise a Herr Kurt, kteří dělali přemety a kotrmelce a ještě si u toho docela dobře pokecali. Občas taky Stefan a někteří jeho hosté zasednou za Stammtisch a jódlují nebo si vypráví vtipy a samozřejmě přichází i Stefanie Hertel.

Nezapomeňte, začíná se o nedělích vždy v 10:00 na ARD. Dnešní zahajovací díl sice skoro celý propršel, ale komu to vadilo? Diváci s deštníky a pláštěnkami byli nasmátí jako vždycky. Stefan při každém výstupu parádně promokl (všichni účinkující měli průhledné deštníky, on ne), ale zajímavé bylo, že ze zákulisí vyšel vždycky naprosto dokonalý (asi tam mají nějakou kvalitní sušičku) Opět se objevila bavorská důchodkyně Frau Weber a u červeného mikrofonu zazpívala devítiletá holčička hit od Udo Jürgense Aber bitte mit Sahne, což mě rozveselilo na nejvyšší míru.


 


Komentáře

1 Eugen Eugen | E-mail | Web | 30. května 2010 v 13:26 | Reagovat

Zdravim,
tak jsem cetl tento clánek a opravdu pekné!Je príjemné videt na ceských webovych strankách toto povidání o poradu "immer wieder sonntags"a o musikantovi a komikovi,jako je Stefan Mross.
Pekné a dekuji!
Pridám jesté podekovaní za videa Stefanie Hertel.Díky!

2 M. M. | Web | 30. května 2010 v 13:39 | Reagovat

Ano, tohle jsou přesně informace, které nám v Čechách a v češtině chybí, tak jsem si řekla, že se toho ujmu a trochu obyvatelstvo osvítím. :D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama