Stefan Mross

16. května 2010 v 16:05 |  Německo

Stefan Mross
Stefan Mross (*1975, Traunstein, Bavorsko) je všestranný talent: zpěvák, moderátor a bavič, hraje taky na trumpetu a v letních měsících uvádí na ARD pořad Immer wieder sonntags. Je to "ten hoch, co v roce 1989 vyhrává Grand Prix der Volksmusik a dojímá tím moderátora Karla Moika k pláči."

"Takzvané superstar v hudební branži rychle přicházejí i odcházejí. Kdo se dneska nečekaně vynořil a je "top", na toho si zítra už nikdo nevzpomene. Jsou ale i výjimky: osobnosti, které se dlouhá léta drží na špici, protože jsou na jevišti samy sebou a dotýkají se srdcí diváků. Stefan Mross je taková výjimka. Všestranný talent, který přes své mládí stojí na jevišti už dvacet let."

Stefan Mross byl manželem zpěvačky Stefanie Hertel, tedy zetěm zpěváka Eberharda Hertela, a jeho rodiče se jmenují Stefanie a Eberhard. Doufám, že v tom nemáte zmatek.


Na Stefana se ovšem nepějí jen slova chvály. Má rovněž své ostré kritiky, kteří tvrdí, že on na trumpetu přece vůbec hrát neumí. Kvůli tomu se svého času rozhořel i soudní spor, ale to my tady řešit nebudeme, protože máme rádi Stefana i jeho písničky.

Nyní si vyslechněte pohádku o Stefanově cestě ke slávě. Všechno začalo 1. července 1989 v Linci. Ráno u snídaně leží na stole trumpeta a jeden producent Stefanovi říká: "Když dnes večer vyhraješ, dám ti ji jako dárek." Rodiče jsou poněkud rozčilení. Slibovat tohle dítěti! Vždyť pak bude pak nanejvýš zklamaný, když to nevyjde. Minulý rok vyhrálo Velkou cenu Original Naabtal Duo a jejich Patrona Bavarie se stala největším hitem všech dob. Jak by se jim mohl vyrovnat?

Následující GP roku 1989 se však v médiích probírá ještě víc, je nejdiskutovanější událostí lidové hudby všech dob. Večer je v přímém přenosu vyhlášen výsledek diváckého hlasování: vítězem se stává třináctiletý Stefan Mross se svojí Heimwehmelodie. Moderátor Karl Moik chce přihodit k dobru veselou historku o tom, jak Stefana poznal, ale samým dojetím se rozpláče. "Je to jedna z mých nejhezčích vzpomínek," říká zpěvák, kterému my doma říkáme Štefan Mrož, protože se to hezky pamatuje.


Tahle písnička se mi obzvlášť líbí. Proč? Člověk o sobě často přemýšlí: chtěl by udělat tohle, chtěl by tamto, ale nějak nemá odvahu se do toho pustit. Pořád bude někdo lepší než on, hezčí, zajímavější, oblíbenější,... Zapomeňte na to, chopte se příležitosti a zkuste to! Greif zu, pack´s an, leg los, deine Chance war nie so groß! 


Komentáře

1 Evžen Evžen | Web | 23. srpna 2010 v 21:21 | Reagovat

Štefan Mross a trumpeta.Když se ptali Štefanovi manželky,(Štefanie Hertel)jaká je pro ni nejnepříjemnější událost,odpověděla:"trumpetová válka".Moc o tom nevim,ale kdo byl na živém koncertě Štefana Mrosse a Stefanie Hertel,nebo kdo má doma živý  koncert na DVD z r.2005 ze Stahlhalle Brandenburg,určitě pozná,že na trubku hrát umí a jak nádherně!Štefana Mrosse na konzertě,bez trubky a bez Štefanie,si  neumím představit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama