Základní údaje

14. května 2010 v 10:38

Oficiální název této krásné země situované na jižní polokouli je República Argentina. Rozkládá se na ploše 2 791 810 km2, což odpovídá 33% Evropy, a žije tu asi 38 740 tisíc obyvatel, z nichž 92% vyznává římskokatolické náboženství. Co se rozlohy týká, je to osmá největší země na světě /1.-7. jsou: Rusko, Kanada, Čína, USA, Brazílie, Austrálie, Indie/. Nejsevernější a nejjižnější body jsou od sebe vzdáleny 3 460 km /odpovídá vzdálenosti Severního mysu v Norsku a Sicílie/.

Administrativní členění hlásá 23 provincií, úředním jazykem je zde španělština a měnou peso (= 100 centavů). Hlavním městem je Buenos Aires, nejvyšší hora se zove Aconcagua (6 959 m) a nejdelší řekou je Paraná, která na své pouti skrze argentinskou divočinu měří kolem 1 700 km. Sousedi země jsou: Bolívie a Paraguay na severu; Chile na západě; Uruguay a Brazílie na východě - zde také omývá její břehy Atlantský oceán. Pobřeží je dlouhé 4 989 km. Časový posun vůči ČR je -4 hodiny.

Jméno země má svůj původ v latinském slově argentum, což znamená stříbro. Španělští dobyvatelé tak nazvali zdejší oblast, protože si chudáci mysleli, že tu najdou velké množství tohoto kovu.


argentina

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Argentině se řadí:

vodopády Iguazu /Cataratas del Iguazú/
hlavní město /Ciudad de Buenos Aires/
poloostrov Valdes /Península Valdes/
Národní park Los Glaciares /Parque Nacional Los Glaciares/
města Bariloche a Ushuaia
přírodní rezervace Esteros del Iberá
tango

Když se řekne Argentina, vybaví se nám fotbal, tango, gaučové a pastviny, Evita, Maradona nebo Che Guevara. Je tu však mnohem více věcí k objevování.

Argentina je země nekonečných proměn, která návštěvníkovi nabízí úžasné kombinace barev, scenérií, stilů, zvyků, architektury a přírody.

Zajímá-li vás historie a umění, potěší vás muzea, zříceniny a podobně. Chcete-li poznat zemi skrze tradice a divadlo, můžete se zúčastnit mnoha folklórních představení za doprovodu hudby a tance.

Naopak, je-li vaším přáním zažít trochu adrenalinu, můžete se vrhnout na rafting, trekking, lyžování, něco jako sportovní rybaření, nebo můžete sbalit baťoh a ťapat po Andách nebo po jiném ze 34 národních parků.


Ať si vyberete cokoli, věřte, že...
...ARGENTINA TE ESPERA!

aconcagua
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama