Erwin Aschenwald & Die Mayrhofner

6. června 2010 v 7:07 |  Rakousko
Ervín Kozorožec a jeho grupa

Pozor, pozor, přátelé, dnes přichází Ervín Kozorožec. Že nevíte, kdo to je? Přece ten pán s kloboučkem a dlouhými fousky, co hraje na housličky a na vestičce má vyvedeného kozorožce (odtud pochází moje přezdívka pro něj :-)

Jmenuje se Erwin Aschenwald a vystupuje sám nebo s kapelou, která si říká Die Mayrhofner, protože pochází z vesnice Mayrhofen v Zillertalském údolí (Tyrolsko). Jak se později dozvíte, Zillertal je pravděpodobně hudebně nejčilejší údolí na světě. "Při procházce Mayrhofenem člověku přijde, že je z každého domu slyšet hudba. Když jdete okolo stavení "Hooo Ruck", zní ta hudba mnohem hlasitěji, je to totiž dům rodiny Aschenwaldových."

Erwin má 5 dětí a padesátku na krku. Dvě děti s ním hrají v kapele a manželka se stará o chod jejich kanceláře, protože provozovat hudební skupinu není jen tak. Erwin se začal učit truhlářem, ale pak odešel do Lince na konzervatoř. Hraní na harmoniku mu šlo moc dobře, stal se mistrem Rakouska v tomto oboru a založil Mayrhofner Trio, ze kterého pak vzešli Die Mayrhofner. V roce 2007 měli úspěch na GP; s písničkou Mutter Theresa obsadili 3. místo.


Společně se svými syny a jejich kamarády razí Erwin vlastní hudební styl na scéně lidové hudby. Mayrhofner dělají hudbu, která je slyšet jen zřídka. Nesnaží se vytvářet hity pro rádia ani nekopírují jiné interprety. Jdou svojí vlastní cestou, což = originální zvuk a geniálně jednoduché texty. "Jsem z Zillertalu a píšu, co cítím. Proč bych měl zpívat o moři, když mám kolem sebe ty nejkrásnější hory?" říká Erwin. Jeho knír není marketingový tah, nosí ho z přesvědčení, z lásky k tradici, stejně jako kroj s kozorožcem, v němž vystupuje.

Erwin Aschenwald (červená vestička) - Chef der Gruppe, zpívá, hraje na housle a harmoniku, skládá hudbu a textuje, a jestli to nevíte, tak Erwin napsal písničky i pro Hansiho Hinterseera, Marka Pirchera nebo pro skupiny Naabtal Duo, Zillertaler, Ursprung Buam, Zellberg Buam, atd.
Erwin Aschenwald jr. (žlutá vesta) - harmonika, klávesy, zpěv
Michael Aschenwald (modrá) - hraje na bicí, protože je to děsně cool :-)
Thomas Partl (tmavě modrá) - hraje na vícero instrumentů, v tomto uskupení na kytaru
Tom Rieser (zelená) - basa

Mayrhofner pořádají každoročně ve své vesnici tzv. Hooo-Ruck-Fest, letos např. od 30.9. do 3.10. Součástí programu je samozřejmě nějaká ta Bergwanderung a spousta lidové hudby. 


Komentáře

1 Soammes Soammes | E-mail | 3. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

Musím říci, že tento hudba lahodí mému uchu. Já sám hraji na několik nástrojů.Erwinovo texty odpovídají oblasi v které bydlí. Já Erwinovi a jeho skupině dávám známku tu nějvyšší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama