Die Stoakogler

27. července 2010 v 21:19 |  RAKOUSKO

Kdo by si byl 2. února 1968 pomyslel, že bratři Willingshoferovi z vesnice Gasen ve Štýrsku budou tak známí? Tehdá hráli poprvé, a sice na nějakém setkání důchodců, dnes mají hromadu ocenění a známe je dokonce i u nás.

Fritz (*1949) se narodil na statku. Když mu byl jeden rok, pořídili si rodiče vlastní hospodářství a přestěhovali se. Malý Fritz však chodil skoro každý den pomáhat dědovi, který mu pak svůj Bauernhof předal. V 16 letech (v únoru) se začal učit hrát na tubu a za několik týdnů už nástroj tak ovládal, že ho vzali do místní kapely, aby s nimi hrál na velikonočním koncertu. Má dvě dcery a syna a pět vnoučat.

Hans (*1950) se v sedmnácti začal u sousedovic kluka učit na harmoniku. Ten uměl asi jenom deset písniček, ale to vůbec nevadilo, Hans to dotáhl sám a daleko. Považuje se především za zemědělce. Má dvě dcery, přičemž ta první je učitelkou hudby (klarinet, klavír) a kapelnicí ve sboru, kam dochází i spousta jejích muzikálních příbuzných.

Reinhold, Fritz, Franz, Hans

Reinhold (*1953) hraje na klarinet a saxofon,mimo jeviště je zručným truhlářem, instalatérem a elektrikářem, s rodinou hospodaří na statku po rodičích s pětadvaceti kusy dobytka a čtyřiceti hektary polí, jeden jeho syn je expertem v oboru IT, takže se stará i o www-stránku skupiny, najdete ji na adrese

Franz Böhm (*1953) už ve třinácti hrál na kytaru, vyučil se elektroinstalatérem, ale pak se šel nechat zaměstnat k armádě. Protože měl Reinhold problémy s hlasivkami (r. 1993) a musel podstoupit operaci, přijalo bratří Stoakogler Trio Hanse jako zpěváka a od té doby si říkají Die Stoakogler.

1989 dostali Křišťálovou desku

1992 vyhráli rakouské předkolo GP s titulem Steirermen san very good (zpívá se tu i o jistém Arnoldovi, který pochází ze Štýrska, ale málokdo o tom ví :-)

1993 obdrželi čestné občanství vesnice Gasen

1998 vyznamenání od spolkové země Štýrsko

2003 vyznamenání za zásluhy od Rakouské republiky

2006 účast na GP s titulem A Musikant im Trachteng'wand, který spáchali společně se skupinou Edlseer (moc pěkné :-)

2007 vydali již čtyřicáté CD 


Komentáře

1 JITKA JITKA | 29. července 2010 v 19:38 | Reagovat

TAK TO JE OPRAVDU KRÁSNÝ. ČLÁNEK I HUDEBNÍ UKÁZKY JSOU BEZVADNÝ.JSEM RÁDA,ŽE SE MOHU PŘES VÁS NĚCO DOVĚDĚT Z HISTORIE TOHOTO HUDEBNÍHO ŽÁNRU.MOC DĚKUJI.
JITKA Z TEPLIC :-P :-)

2 Dana Dana | 29. července 2010 v 23:03 | Reagovat

Taky jsem spokojena, díky. A jestli mohu  k té poslední otázce: Ano,udělalo, ale Hansi je Hansi a "schauen über Zaun" je bomba. :-)

3 M. M. | 30. července 2010 v 13:01 | Reagovat

Zdravím Jitko a Dano :-) Asi by nebylo špatné udělat na toto téma průzkum (ono jich v souvislosti s tou BP bude víc), ráda si nechám ,poradit, ale je pravda, že Hansi... Taky je dost dobré, jak ein Tiroler wollte jagen :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama