Die Stoakogler

27. července 2010 v 21:19 |  Rakousko

Kdo by si byl 2. února 1968 pomyslel, že bratři Willingshoferovi z vesnice Gasen ve Štýrsku budou tak známí? Tehdá hráli poprvé, a sice na nějakém setkání důchodců, dnes mají hromadu ocenění a známe je dokonce i u nás.

Fritz (*1949) se narodil na statku. Když mu byl jeden rok, pořídili si rodiče vlastní hospodářství a přestěhovali se. Malý Fritz však chodil skoro každý den pomáhat dědovi, který mu pak svůj Bauernhof předal. V 16 letech (v únoru) se začal učit hrát na tubu a za několik týdnů už nástroj tak ovládal, že ho vzali do místní kapely, aby s nimi hrál na velikonočním koncertu. Má dvě dcery a syna a pět vnoučat.

Hans (*1950) se v sedmnácti začal u sousedovic kluka učit na harmoniku. Ten uměl asi jenom deset písniček, ale to vůbec nevadilo, Hans to dotáhl sám a daleko. Považuje se především za zemědělce. Má dvě dcery, přičemž ta první je učitelkou hudby (klarinet, klavír) a kapelnicí ve sboru, kam dochází i spousta jejích muzikálních příbuzných.

Reinhold, Fritz, Franz, Hans

Reinhold (*1953) hraje na klarinet a saxofon,mimo jeviště je zručným truhlářem, instalatérem a elektrikářem, s rodinou hospodaří na statku po rodičích s pětadvaceti kusy dobytka a čtyřiceti hektary polí, jeden jeho syn je expertem v oboru IT, takže se stará i o www-stránku skupiny, najdete ji na adrese

Franz Böhm (*1953) už ve třinácti hrál na kytaru, vyučil se elektroinstalatérem, ale pak se šel nechat zaměstnat k armádě. Protože měl Reinhold problémy s hlasivkami (r. 1993) a musel podstoupit operaci, přijalo bratří Stoakogler Trio Hanse jako zpěváka a od té doby si říkají Die Stoakogler.

1989 dostali Křišťálovou desku

1992 vyhráli rakouské předkolo GP s titulem Steirermen san very good (zpívá se tu i o jistém Arnoldovi, který pochází ze Štýrska, ale málokdo o tom ví :-)

1993 obdrželi čestné občanství vesnice Gasen

1998 vyznamenání od spolkové země Štýrsko

2003 vyznamenání za zásluhy od Rakouské republiky

2006 účast na GP s titulem A Musikant im Trachteng'wand, který spáchali společně se skupinou Edlseer (moc pěkné :-)

2007 vydali již čtyřicáté CD 


Komentáře

1 JITKA JITKA | 29. července 2010 v 19:38 | Reagovat

TAK TO JE OPRAVDU KRÁSNÝ. ČLÁNEK I HUDEBNÍ UKÁZKY JSOU BEZVADNÝ.JSEM RÁDA,ŽE SE MOHU PŘES VÁS NĚCO DOVĚDĚT Z HISTORIE TOHOTO HUDEBNÍHO ŽÁNRU.MOC DĚKUJI.
JITKA Z TEPLIC :-P :-)

2 Dana Dana | 29. července 2010 v 23:03 | Reagovat

Taky jsem spokojena, díky. A jestli mohu  k té poslední otázce: Ano,udělalo, ale Hansi je Hansi a "schauen über Zaun" je bomba. :-)

3 M. M. | 30. července 2010 v 13:01 | Reagovat

Zdravím Jitko a Dano :-) Asi by nebylo špatné udělat na toto téma průzkum (ono jich v souvislosti s tou BP bude víc), ráda si nechám ,poradit, ale je pravda, že Hansi... Taky je dost dobré, jak ein Tiroler wollte jagen :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama