Das Musikhotel am Wolfgangsee

22. srpna 2010 v 13:44 |  TV pořady a filmy

Možná někdo z vás tenhle film viděl. Poprvé ho vysílali 18. října 2008 na ARD, ORF 2 a SF 1. K televizním obrazovkám přilákal 5,4 milionu diváků. Jeho tvůrci se snažili navázat na tradici tzv. Heimatfilmů nebo také Schlagerfilmů (jde tam především o přátelství, lásku a rodinu a děj se odehrává většinou v horách), které se u našich sousedů zhusta točily v době před padesáti lety. Film nabízí pohled na krásnou krajinu v okolí Wolfgangsee v oblasti Solné komory, spoustu líbivých melodií a nám dobře známé tváře jako je Patrick Lindner, Francine Jordi, Melanie Oesch, Marc Pircher, Semino Rossi, Claudia Jung a další.

Než přejdu k popisu děje, který jsem vyštrachala na stránkách jednoho fanklubu Melanie Oesch, musím se chtě nechtě zmínit, že se film setkal s velkou kritikou, a to již před svým uvedením. Jeden časopis napsal: Pěkný nápad znovu oživit Schlagerfilme z 50. a 60. let ztroskotal na "řemeslné práci". Scénář, kamera, osvětlení a střih jsou jedna velká katastrofa. Jako zábavná show přijatelné, jako hraný film určitě ne. Někteří diváci se zase vydatně rozčilovali, že odmítají platit koncesionářské poplatky, když jim pak televize nabídne takovou hloupost. Naproti tomu programový ředitel stanice ARD označil Das Musikhotel am Wolfgangsee jako nový žánr, který v německé televizi chyběl.

Veřejně se od filmu distancoval jeden ze dvou profesionálních herců, kteří jsou tu k vidění. Film prý byl produkován příliš levně a proveden velice neprofesionálně. Raději by někde sekal trávník, než ještě kdy takhle zesměšnit své povolání. Co na to říci? Mě odradit nemůžou. Raději se budu dívat na tohle než na televizní noviny. V hodinách managementu ubytovacích zařízení jsme hovořili o nových trendech v oblasti péče o hosty: totiž, hosté zítřka ocení odlišnost, kolorit, lidský přístup a tak, víte? Tenhle film nám měli na přednášce promítnout.

Kuchař Patrick zdědil po své tetě romantický hotel u Wolfgangsee (který se ve skutečnosti jmenuje Landhaus zu Appesbach). Všechno tady ale vypadá nic moc. Patrick musí přesvědčit personál, že se vyplatí pustit se do práce, a tak společně přestavují ten starý barák na Musikhotel, který má být v budoucnu naplněn radosnou hudbou.

Vrchní číšník Mike si přeje vnést sem více severomořské atmosféry (kdoví, co to znamená :-), horský průvodce a animátor Marc se okamžitě zamiluje do krásné jódlující Melanie, milá pokojská Francine a nešikovný domovník doufají, že se hotel znovu postaví na nohy, recepční Claudia sní o lepším životě pro sebe a pro dceru. Při znovuotevření hotelu vystupuje sympatický zpěvák Semino Rossi a napomáhá tak úspěchu. A přece je něco špatně: hotelový manažer se spojuje s realitním makléřem a snaží se prodat hotel zájemci z Ruska. Nakonec se ale stejně přesvědčíme, že láska a kouzlo hudby jsou silnější než jakákoli překážka.

Ukázky z filmu:
Marc Pircher: So wird des immer sein
Marc a Melanie: Die Heimat im Herzen und du
Caroline Hat: Schokoladenträume
Patrick Lindner a další: Freunde sein
Semino Rossi: Una fiesta del amor

 


Komentáře

1 Evžen Evžen | E-mail | Web | 22. srpna 2010 v 15:41 | Reagovat

Viděl jsem ten film,řeknu můj názor.Já koukal radši na pěknou přírodu,na zpěvačky a zpěváky Volksmusik a pěkná auta.Protože děj a herecké výkony našich oblíbených umělců,řečeno slušně,nestojí za nic.Rád se budu na ně dívat jak zpívají,ale podruhé tento film viďět nemusím:-) Nedávno ho opakovali,no,neodolal jsem a na malinkou chviličku jsem se na film díval,protože jsem se chtěl znovu podívat na autoveterán Mercedes,pak jsem rychle přepnul na jinou tv stanici :-)

2 Dana Dana | 22. srpna 2010 v 20:24 | Reagovat

Souhlasim s Evženem. Na film jsem se moc těšila, měl velkou propagaci, ale o to větší bylo zklamání. Často si připadám jako velice nekritický divák, líbí se mi vše, co zavání volksmusik, ale tento film byl vyjimka.

3 Petr Petr | E-mail | 18. září 2010 v 12:43 | Reagovat

Ahoj Dano, ahoj Evžene, nemáte náhodou ten film? Já ho sháním a sháním. Rád bych ho viděl a nemůžu ho nikde sehnat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama