Kathrin & Peter

26. srpna 2010 v 12:25 |  Německo

Pro Libora, který měl dojem, že je snad úplně sám, kdo v téhle zemi poslouchá volksmusik.

Jejich společný příběh začal v sedmé třídě, kdy Peter napsal Kathrin první Liebesbrief. Bydleli ve stejném městě a chodili do stejné školy a když se on poprvé objevil před jejím domem, poslal ho její táta pryč se slovy "Vrať se za deset let." Potom se jejich cesty rozdělily.

ONA - vyučila se povolání, které neumím dost dobře přeložit: Konstruktionsingenieurin a hrávala při různých příležitostech na kytaru.

ON - zpíval už od šesti let, a sice pro turisty (seděl na zahradní zdi a bavil kolemjdoucí svým zpěvam) a pak ve školním sboru. Po vyučení (pekařem) se začal zabývat moderátorstvím na Kulturní akademii v Drážďanech a v Berlíně.

ONI - Na začátcích své kariéry pracovali oba jako DJ a vzali se. Od konce 90. let tvoří pěvecké duo Kathrin & Peter. Spolupracují s vícero producenty a textaři, k nimž patři např. Bernd Meinunger (píše i pro Semina Rossiho a pamatuju si ho, protože mě onehdy zajímalo, kdo je za ty krásné texty "odpovědný", tak tedy je to Bernd :-) Mají vlastní televizní pořad a v roce 1999 otevřeli ve své domovině Zittauer Gebirge hotel Quirle-Häusl (nachází se v oblasti Horní Lužice při německo-česko-polské hranici). Moc se mi líbí jejich stránky:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama