Nockalm Quintett

16. srpna 2010 v 11:57 |  Rakousko

Pro Lucii ze Slovenska a pro mě, protože jsme se shodly, že máme rády písničky od této skupiny; nejvíc asi Doch die Wahrheit ist a Prinz Rosenherz. Mně se taky líbí ty jejich výlety do historie jako Cleopatra, Gladiator, Lass mich dein Kolumbus sein, Amadeus in love nebo Einsam wie Napoleon.

V Korutanech najdete rozlehlé pohoří jménem Nockberge. Prochází tudy vysokohorská silnice Nockalmstrasse a vy už jistě víte, proč a jak vznikl název skupiny Nockalm Quintett. Nockis, jak jim říkají fanoušci, se dali dohromady v roce 1982 a od té doby vydali spoustu CD, za která získali mnoho mnoho zlatých a platinových desek; pozoruhodné je, že jenom v Rakousku. Velké ceny lidové hudby se účastnili vícekrát, však zvítězili pouze jednou, v roce 2002 s titulem Dort auf Wolke 7.
Arnd - Siegfried - Edmund - Gottfried - Dietmar - Wilfried - Markus

Sedm kluků z Nockalm Quintett jsou ročníky mezi *1958 - 72 a mají všichni moc zajímavá jména. Je tu klempíř a sběratel bot Gottfried Würcher; vystudovaný hudebník z Grazu Siegfried Willmann; dále Wilfried Wiederschwinger - rodák přímo z Bad Kleinkirchheimu (město znáte z koncertů Wenn die Musi spielt); vyučený mechanik Dietmar Zwischenberger, který rád spí a stejně jako já nemá rád špatně zorganizované akce; Edmund Wallensteiner, jehož oblíbeným filmem je Hrabě Monte Christo; milovník hudby a kávy Arnd Herröder + milovník hudby a tentokráte salátu Markus Holzer z Klagenfurtu u Wörthersee (to se tak někdo má).

Gottfried Würcher se připojil ke skupině proto, aby zde na přechodnou dobu působil jako zpěvák. Z přechodné doby se stalo "napořád" a to je, myslím, moc dobře. V roce 2001 obdržel on + Norbert Rier (Kastelruther Spatzen) + Markus Wolfahrt (Klostertaler) Korunu lidové hudby za spektakulärste Medienereignis des Jahres 2000. Jak bych to přeložila? Nejvelkolepější televizní událost roku 2000? Říká se jim teď Die drei Großen der Volksmusik (Tři velikáni lidové hudby).


 


Komentáře

1 Lucia SR Lucia SR | 16. srpna 2010 v 20:44 | Reagovat

Ahoj Marisol!
Veľmi som sa potešila, že si sem dala túto skupinu. Sú mi veľmi sympatickí a majú pekné pesničky, preto som chcela o nich niečo vedieť. Ďakujem za námahu a splnené prianie.
Lucia

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama