Září 2010

Tausend Rosen für Dich

28. září 2010 v 12:24

1000 Rosen
vyšlo 17. května 2005

Rovněž na tomto albu se z větší části podílela geniální skladatelská dvojice A. Weindorf a B. Meinunger. Najdete tu i některé známější melodie jako Bésame mucho, Granada, Qué será a Sólo hay una para mí, což je písnička, kterou zpívá SR na různých albech v různých jazycích. Dalo přeložit asi jako Pro mě jsi jenom ty. A pak by vás ještě mohlo zajímat, že Ich will mein Herz verlieren je německá verze od El condor pasa.

Úspěchy alba (moc se v tom nevyznám, přeberte si to sami :-)
Německo: 3-fach Gold / Doppel-Platin
Rakousko: 3-fach Gold / Doppel-Platin
Švýcarsko: Gold

01. La canción de la paz
02. Komm und küss mich, corazón
03. Tausend Rosen für Dich
04. Sólo hay una para mí
05. Denn ich bin glücklich nur mit Dir
06. Marisol, seňorita aus Argentina
07. Ich will mein Herz verlieren
08. Sag Dankeschön zu deiner Frau
09. Gib mir alle Deine Liebe
10. Wie ein Vogel im Wind
11. Qué será
12. Poemas de amor
13. Du bist meine Königin
14. Granada
15. Bésame mucho

Christopher Barker

23. září 2010 v 12:12 Švýcarsko

Christopher Barker se pokoušel prosadit v populární hudbě a vydal i několik CD. Poslední album s názvem Such mich in deinen Träumen mu vyšlo v roce 1997. Přestože má krásný hlas, nedokázal si získat širší publikum. Narodil se 2. 5. 1960 v Římě, má švýcarské a americké občanství a hovoří pěti jazyky. Jeho rodiče byli americký herec Lex Barker a švýcarská herečka Irene Labhard. Ve třinácti letech byl už úplný sirotek. Vyrůstal u prarodičů v Lucernu a u příbuzných v Ženevě. Po maturitě odešel do Spojených států a začal zde pracovat jako makléř.

Absolvoval také pěvecké a herecké vzdělání a nastudoval vícero operních rolí. V letech 1992-93 hrál na slavnostech Karla Maye v Bad Segebergu v několika inscenacích po boku Gojka Mitiče Old Shatterhanda. U nás jsme ho mohli vidět v seriálu Dr. Stefan Frank. Christopher sám medicínu skutečně pár semestrů studoval a byl by jistě splňoval představu poloboha v bílém plášti, ale… "Skončil jsem, protože mi chyběl idealismus, který dělá dobrého doktora."

Po otci zdědil talent, atraktivní vzhled, šarm a bohužel také jeho neklid. "Musím pořád cestovat. V hotelech a v letedlech budu brzo častěji než doma."

o otci: "Připravil mi cestu díky svému známému jménu. Ale jenom proto, že se člověk jmenuje Barker, není úspěch zaručený."

o kariéře: "Chtěl bych získat větší uznání doma ve Švýcarsku. Hodně lidí se totiž diví, když zjistí, že jsem taky Švýcar, že tu bydlím a že dokonce mluvím jejich dialektem. No jo, jsem prorok ve vlastní zemi. A tak jsem na tom stejně jako otec - ten byl v Německu taky podstatně známější než doma v Americe."Zdroje:
http://www.lexbarker.net/
http://karel-may.majerco.net/

Lena Valaitis

17. září 2010 v 10:09 Německo

Pro Honzu, kterému zde tato zpěvačka chyběla.

Lena

Anelė Luise Valaitis
jako malé dítě opustila se svojí matkou a bratrem rodnou Litvu. Bylo to na konci druhé války, kde padl její otec. Rodina našla nový domov v Německu. Dnes bydlí v Mnichově.

Lena navštěvovala litevské gymnázium, ze kterého před maturitou odešla a nastoupila do učení u spolkové pošty ve Frankfurtu nad Mohanem. Současně se školou brala soukromé hodiny zpěvu. Účastnila se také různých soutěží mladých talentů.

V roce 1970 poprvé vystoupila v televizi. Obdržela smlouvu na natočení desky a v témže roce vyšel její první singl Halt das Glück für uns fest. Pak následovala řada dalších: Ob es so oder so, oder anders kommt, So wie ein Regenbogen, Bonjour mon amour, Wer gibt mir den Himmel zurück, Da kommt José der Straßenmusikant, Ein schöner Tag, Du machst Karriere.

Její hlas slyšeli diváci ve filmu Der Mädchenkrieg (1977), kde zpívala šansony. Svůj největší úspěch slavila 1981, když s titulem Johnny Blue obsadila druhé místo na Eurovision Song Contest v Dublinu. Na konci začátku devadesátých let se stáhla ze showbyznysu. Svůj comeback nastartovala r. 2001 s titulem Ich lebe für den Augenblick; později byly velice úspěšné také dva duety s Hansi Hinterseerem: Was kann ich denn dafür a Muss i denn zum Städtele hinaus. Jejím nejnovějším hitem je Ciao Casanova.


"Lena patří k sympatickým zpěvačkám bez hvězdných manýrů.
Svoji kariéru vystavěla na intenzivní a vytrvalé práci."