Christopher Barker

23. září 2010 v 12:12 |  Švýcarsko

Christopher Barker se pokoušel prosadit v populární hudbě a vydal i několik CD. Poslední album s názvem Such mich in deinen Träumen mu vyšlo v roce 1997. Přestože má krásný hlas, nedokázal si získat širší publikum. Narodil se 2. 5. 1960 v Římě, má švýcarské a americké občanství a hovoří pěti jazyky. Jeho rodiče byli americký herec Lex Barker a švýcarská herečka Irene Labhard. Ve třinácti letech byl už úplný sirotek. Vyrůstal u prarodičů v Lucernu a u příbuzných v Ženevě. Po maturitě odešel do Spojených států a začal zde pracovat jako makléř.

Absolvoval také pěvecké a herecké vzdělání a nastudoval vícero operních rolí. V letech 1992-93 hrál na slavnostech Karla Maye v Bad Segebergu v několika inscenacích po boku Gojka Mitiče Old Shatterhanda. U nás jsme ho mohli vidět v seriálu Dr. Stefan Frank. Christopher sám medicínu skutečně pár semestrů studoval a byl by jistě splňoval představu poloboha v bílém plášti, ale… "Skončil jsem, protože mi chyběl idealismus, který dělá dobrého doktora."

Po otci zdědil talent, atraktivní vzhled, šarm a bohužel také jeho neklid. "Musím pořád cestovat. V hotelech a v letedlech budu brzo častěji než doma."

o otci: "Připravil mi cestu díky svému známému jménu. Ale jenom proto, že se člověk jmenuje Barker, není úspěch zaručený."

o kariéře: "Chtěl bych získat větší uznání doma ve Švýcarsku. Hodně lidí se totiž diví, když zjistí, že jsem taky Švýcar, že tu bydlím a že dokonce mluvím jejich dialektem. No jo, jsem prorok ve vlastní zemi. A tak jsem na tom stejně jako otec - ten byl v Německu taky podstatně známější než doma v Americe."Zdroje:
http://www.lexbarker.net/
http://karel-may.majerco.net/
 


Komentáře

1 MIKOLAMM@seznam.cz MIKOLAMM@seznam.cz | E-mail | 3. listopadu 2014 v 19:56 | Reagovat

borec :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama