Lena Valaitis

17. září 2010 v 10:09 |  Německo

Pro Honzu, kterému zde tato zpěvačka chyběla.

Lena

Anelė Luise Valaitis
jako malé dítě opustila se svojí matkou a bratrem rodnou Litvu. Bylo to na konci druhé války, kde padl její otec. Rodina našla nový domov v Německu. Dnes bydlí v Mnichově.

Lena navštěvovala litevské gymnázium, ze kterého před maturitou odešla a nastoupila do učení u spolkové pošty ve Frankfurtu nad Mohanem. Současně se školou brala soukromé hodiny zpěvu. Účastnila se také různých soutěží mladých talentů.

V roce 1970 poprvé vystoupila v televizi. Obdržela smlouvu na natočení desky a v témže roce vyšel její první singl Halt das Glück für uns fest. Pak následovala řada dalších: Ob es so oder so, oder anders kommt, So wie ein Regenbogen, Bonjour mon amour, Wer gibt mir den Himmel zurück, Da kommt José der Straßenmusikant, Ein schöner Tag, Du machst Karriere.

Její hlas slyšeli diváci ve filmu Der Mädchenkrieg (1977), kde zpívala šansony. Svůj největší úspěch slavila 1981, když s titulem Johnny Blue obsadila druhé místo na Eurovision Song Contest v Dublinu. Na konci začátku devadesátých let se stáhla ze showbyznysu. Svůj comeback nastartovala r. 2001 s titulem Ich lebe für den Augenblick; později byly velice úspěšné také dva duety s Hansi Hinterseerem: Was kann ich denn dafür a Muss i denn zum Städtele hinaus. Jejím nejnovějším hitem je Ciao Casanova.


"Lena patří k sympatickým zpěvačkám bez hvězdných manýrů.
Svoji kariéru vystavěla na intenzivní a vytrvalé práci."


 


Komentáře

1 Dana Dana | 17. září 2010 v 23:35 | Reagovat

Díky!

2 Honza Honza | E-mail | 9. března 2011 v 20:12 | Reagovat

Ahojky! Nejprve se omlouvám za pozdní
reakci ale mám-li být upřimný moc jsem
nedoufal. Ale tím víc děkuji za Lenu
Valaitis. Perfektní-krása móóóc děkuji.
Držím palce ať se daří. Honza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama