Říjen 2010

Brunner & Brunner

24. října 2010 v 12:14 Rakousko

Bratři Karl "Charly" a Johann "Jogl" ze Štýrska -stejně jako Flippers, Klostertaler nebo Stoakogler- oznámili, že končí s vystupováním. Bylo by proto vhodné říci si o nich něco dřív, než zmizí ze scény. Původně se jmenovali Happy a byli s tím docela spokojeni, a proto když jednoho dne roku 1992 uviděli obal svého nového CD, málem je klepla pepka, neboť tam stálo Brunner & Brunner. Volali hned svému manažerovi, co to jako znamená, ale on se jen smál a řekl Věřte mi, je to správné rozhodnutí. A bylo. Prodali asi 6 milionů alb, obdrželi různé ceny (Goldene Stimmgabel, Amadeus, Echo) a jsou velice oblíbení. Rozcházejí se prý kvůli častým hádkám a odlišným představám o tom, jak dělat muziku. íce mi o nich není známo, takže to dopadlo přesně, jak si přál Jaroslav: poprosil mě totiž, "zdali by bylo možné napsati pár řádků o duetu Brunner und Brunner."
Nachwuchswettbewerb

5. října 2010 v 11:03 TV pořady a filmy

Abyste rozuměli tomu šílenému názvu, tak slovník říká:
der Nachwuchs = děti, dorost
der Wettbewerb = soutěž

Již nějaký ten pátek (od roku 2006) hledají v Musikantenstadlu nové talenty. Pro každý díl (vysílá se 4-5krát do roka) jsou vybráni interpreti ze tří zemí, z nich vzejde diváckým hlasováním vítěz (přičemž pro vlastní zemi hlasovat nelze) a o Silvestru všichni vítězové z minulých kol soutěží o trofej nazvanou Stadlstern. Tu vyhráli zatím pokaždé Švýcaři: Nicolas Senn, Oesch´s die Dritten, Yasmine-Mélanie a Lisa Stoll (hrála na alpský roh a byla ve finále se Spitzbua Markusem, na kterého prostě nelze zapomenout :-) Toto povedené video nám připomene všechny čtyři najednou.

18.9. 2010, Bozen: z posledního letošního předkola postoupii do finále bratři Florian a Seppli ze Švýcarska a jejich Familienjodler. Doma si myslíme, že letos vyhrají. Sice už si nepamatujeme, kdo bude soutěžit s nimi, ale to je jedno, prostě vyhrají. :-)


...a zde je máme: Vítězové soutěže o Stadlstern v letech 2006-2010: Nicolas Senn, Oeschs die Dritten, Yasmine-Mélanie, Lisa Stoll a Florian a Seppli. :-)