Marianne & Michael

12. listopadu 2010 v 17:35 |  Německo

Marianne a Michael byli jedni z prvních volksmusikantů, které jsem poznala. Mám doma kazetu s písničkami od různých interpretů, kterou jsme dostali od známých z Německa, když jsem byla malá (někdy vám o nich musím povyprávět) a je tam i Heino a Karl Moik a tak..., no a M. + M. tam zpívají tatínkovu oblíbenou Rosamunde.

Marianne Reiner, daňová poradkyně z Mnichova zpívající a hrající na akordeon, a Michael Hartl, vyučený zámečník ze Štýrska hrající na kytaru, se seznámili v roce 1973 a hned získali angažmá jako pěvecké duo. Šest let nato se vzali. Později se prosadili i jako moderátoři, textaři, nakladatelé a producenti. Mají dva syny.

Na začátku 90. let založili hudební vydavatelství, které se specializuje na podporu mladých talentů na poli volksmusik. Moderovali několik pořadů na stanici ZDF, avšak televize se v novém tisíciletí rozhodla, že jim smlouvu neprodlouží. Chce se prý omladit a vysílat jiné formáty z kategorie lidové hudby a šlágru. Tímto končí pořady jako Lustige Musikanten, Liebesgrüße mit Marianne & Michael nebo Die Superhitparade der Volksmusik. V roce 2007 obdrželi cenu za celoživotní dílo. Svojí práci se věnují 24 hodin denně a říkají: "Stále dostáváme dopisy od párů, kterým naše hudba pomohla najít znovu cestu k sobě. Máme z toho radost."


Starají se o týrané děti ve svém nejbližším okolí a velkorysými dary a benefičními koncerty podporují projekty pro zřizování terapeutických pracovišť. "Děti se cítí ve světě dospělých často bezvýznamné a ztracené, obzvlášť když zažili něco špatného." Navštěvují také domovy důchodců, aby tam lidem "připravili malou radost."

Volného času mají velmi málo, ale když to vyjde, vyrazí do hor na vandr nebo do lesa na houby, rádi lyžují nebo jedou na Malorku. Důležitý je pro ně také humor a zábava. "To pěkné na našem vztahu je, že se spolu můžeme celý den smát." Jednou se v televizi ptali na jejich manželství a Michael řekl: "Wir sind glücklich verheiretet. Das heisst ich bin verheiretet und meine Frau ist glücklich." Prostě legrace.

* Die boarischen Berge (1. TV výstup) * Hit Medley * Rosamunde (z pořadu Lustige Musikanten in Prag) *


 


Komentáře

1 Dana Dana | 13. listopadu 2010 v 0:08 | Reagovat

Hezké a zajímavé, díky.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama