Michael Hirte

5. listopadu 2010 v 14:37 |  Německo

Ptáte se, jak řidič kamionu Michael Hirte (*1964) ke štěstí přijel? Docela dlouhou oklikou. Před devatenácti lety byl těžce zraněn při nehodě. Na dva měsíce upadl do komatu a přišel o práci. Protože ale uměl krásně hrát na foukací harmoniku, vydělával si jako uliční muzikant. Pak se jednoho dne přihlásil do soutěže Das Supertalent (německá verze původního Britain´s Got Talent; u nás běží v současné době totéž, nazvané Česko-Slovensko má talent). V listopadu 2008 vyhrál s titulem Ave Maria (dostal 72 % hlasů).

Již v prosinci 2008 mu vyšlo první album Der Mann mit der Mundharmonika, o rok později pak zveřejnil stejnojmennou autobiografii. Už dvakrát byl nominovaný na Echo, letos dostal Korunu lidové hudby a na jeho nejnovějším albu najdete Die schönsten Filmmelodien. Krátce po vítězství v soutěži ho také přizvala na své turné skupina Puhdys a spolupráci mu nabídl i německý výrobce harmonik Hohner. Michael pochází z Brandenburska, od polských hranic, dnes žije v Severním Porýní. A já si myslím, že patří k té skupině lidí, kterým se říká "dobrák od kosti", má tak upřimné oči a je na něm vidět, že je hodný.

 


Komentáře

1 Lucia SR Lucia SR | 5. listopadu 2010 v 19:16 | Reagovat

Ahoj! Dík za ďalšieho volksmusikanta! On má naozaj také úprimné oči, je taký sympatický, skromný. Keď hral s orchestrom Time to say goodbye - to bola nádhera.
papa a tešíme sa na ďalšiu hviezdu! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama