Prosinec 2010

Feliz Navidad

12. prosince 2010 v 18:17

vyšlo 18. listopadu 2005

V Rakousku dostalo okamžitě zlatou desku. Album nese název podle hitu Feliz Navidad (Veselé Vánoce) zpěváka José Feliciana. Dále je tu španělská verze německé Stille Nacht (Tichá noc); španělská verze anglické Little Drummer Boy a německé sakrální klasiky Wie gross bist Du. Nové tituly na albu pocházejí od Alfonse Weindorfa a od nejuznávanějších textařů, k nimž, jak už jistě víte, patří Dr. Bernd Meinunger.

Ve skladbách Una Nueva Navidad a Bella Santa Maria SR dokazuje, že není jen vynikající zpěvák, ale i autor. Jako bonus je na albu italská verze Aber Dich gibt's nur einmal für mich (L'Universo Per Me); tento titul nebyl nikdy dříve zpíván v italštině, čili text byl napsán právě pro Semina Rossiho.


Schlagerfeuer

9. prosince 2010 v 21:20 Německo

Když začne venku sněžit, vždycky si kdoví proč vzpomenu na Zimní palác a na Romanovce. Proto vám teď představím německou skupinu, která se se svými melodiemi á la širá ruská země momentálně docela úspěšně šplhá na výsluní německého šlágru a platí tímto za průkopníky nového směru v lidové hudbě. Dneska mi přišlo jejich zatím jediné CD (z roku 2008) a jsem jím nadšena. Zpívají tam o vodce, Moskvě, balalajce a o carovi.


Před sedmi lety založili zpěvák Klaus Jürgen Jakob a jeho dlouholetý kamarád Zoran Stipic duo Schlagerfeuer. O pár měsíců později potkal Klaus producenta Rüdigera Gerndta, který v minulosti spolupracoval s mnoha známými jmény jako Brunner und Brunner, Rosanna Rocci nebo Karel Gott. V domácím studiu potom pracovali na textech a skládali. Během letu do Moskvy v roce 2007 pozorovali Rüdiger a Klaus jednoho taťku, jak dává svým dětem na hraní matrjošku, a tak vznikl nápad na Russische Puppen. Písnička se zalíbila, v rádiu ji často hráli a posluchači byli nadšeni stejně jako dneska já.