Prosinec 2010

Feliz Navidad

12. prosince 2010 v 18:17
fn

vyšlo 18. listopadu 2005

V Rakousku dostalo okamžitě zlatou desku. Album nese název podle hitu Feliz Navidad (Veselé Vánoce) zpěváka José Feliciana. Dále je tu španělská verze německé Stille Nacht (Tichá noc); španělská verze anglické Little Drummer Boy a německé sakrální klasiky Wie gross bist Du. Nové tituly na albu pocházejí od Alfonse Weindorfa a od nejuznávanějších textařů, k nimž, jak už jistě víte, patří Dr. Bernd Meinunger.

Ve skladbách Una Nueva Navidad a Bella Santa Maria SR dokazuje, že není jen vynikající zpěvák, ale i autor. Jako bonus je na albu italská verze Aber Dich gibt's nur einmal für mich (L'Universo Per Me); tento titul nebyl nikdy dříve zpíván v italštině, čili text byl napsán právě pro Semina Rossiho.


1. Mein Weihnachtstraum
2. Feliz Navidad
3. Adios mi Amor - An Weihnachten bin ich daheim
4. La canción del tamborilero (Little Drummer Boy)
5. Du bist das Licht meiner Welt
6. Bella Santa Maria
7. Reich mir die Hände
8. Erez la luz (Wie groß bist du)
9. Sternenmeer
10. Una nueva Navidad
11. Die Zeit ist reif
12. Te agradezco Seňor tu palabra
13. Ich wünsche mir Frieden
14. Noche de paz (Stille Nacht)
15. L'universo per me

Schlagerfeuer

9. prosince 2010 v 21:20 Německo

Když začne venku sněžit, vždycky si kdoví proč vzpomenu na Zimní palác a na Romanovce. Proto vám teď představím německou skupinu, která se se svými melodiemi á la širá ruská země momentálně docela úspěšně šplhá na výsluní německého šlágru a platí tímto za průkopníky nového směru v lidové hudbě. Dneska mi přišlo jejich zatím jediné CD (z roku 2008) a jsem jím nadšena. Zpívají tam o vodce, Moskvě, balalajce a o carovi.


Před sedmi lety založili zpěvák Klaus Jürgen Jakob a jeho dlouholetý kamarád Zoran Stipic duo Schlagerfeuer. O pár měsíců později potkal Klaus producenta Rüdigera Gerndta, který v minulosti spolupracoval s mnoha známými jmény jako Brunner und Brunner, Rosanna Rocci nebo Karel Gott. V domácím studiu potom pracovali na textech a skládali. Během letu do Moskvy v roce 2007 pozorovali Rüdiger a Klaus jednoho taťku, jak dává svým dětem na hraní matrjošku, a tak vznikl nápad na Russische Puppen. Písnička se zalíbila, v rádiu ji často hráli a posluchači byli nadšeni stejně jako dneska já.