Schlagerfeuer

9. prosince 2010 v 21:20 |  Německo

Když začne venku sněžit, vždycky si kdoví proč vzpomenu na Zimní palác a na Romanovce. Proto vám teď představím německou skupinu, která se se svými melodiemi á la širá ruská země momentálně docela úspěšně šplhá na výsluní německého šlágru a platí tímto za průkopníky nového směru v lidové hudbě. Dneska mi přišlo jejich zatím jediné CD (z roku 2008) a jsem jím nadšena. Zpívají tam o vodce, Moskvě, balalajce a o carovi.


Před sedmi lety založili zpěvák Klaus Jürgen Jakob a jeho dlouholetý kamarád Zoran Stipic duo Schlagerfeuer. O pár měsíců později potkal Klaus producenta Rüdigera Gerndta, který v minulosti spolupracoval s mnoha známými jmény jako Brunner und Brunner, Rosanna Rocci nebo Karel Gott. V domácím studiu potom pracovali na textech a skládali. Během letu do Moskvy v roce 2007 pozorovali Rüdiger a Klaus jednoho taťku, jak dává svým dětem na hraní matrjošku, a tak vznikl nápad na Russische Puppen. Písnička se zalíbila, v rádiu ji často hráli a posluchači byli nadšeni stejně jako dneska já. 


Komentáře

1 Lucia SR Lucia SR | 10. prosince 2010 v 20:20 | Reagovat

Ahoj Marisol!
Zase si nás potešila ďalšou lahôdkou!
Russiche Pupen sa mi veľmi páči,pri nej som si spomenula ako som sa hrávala s bábikami. Páči sa mi aj ako sa Schlagerfeur obliekli.
Papa. Lucia :-)

2 M. M. | 11. prosince 2010 v 11:21 | Reagovat

Ahoj Lucie,
je to opravdu pěkné cd, už jsem ho stihla poslechnout asi desetkrát. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.