Leden 2011

Kurt Tepperwein

24. ledna 2011 v 17:05 Kdo je

Aby tu řeč nestála, vkládám sem opět článek, který jsem napsala před časem. Opět se netýká volksmusik, ale představuje zajímavou osobnost z německy mluvícího prostoru - veselého dědu, který má radu pro každou životní situaci.
...
Kurt T.
Kurt Tepperwein se narodil roku 1932 v Lobensteinu, jak uvádí na svých webových stránkách. Podle německé wikipedie se jedná o Lobenstein alias Úvalno v okrese Bruntál, což by znamenalo, že Kurtovo místo narození je dnešní ČR.
...
Byl úspěšným podnikatelem a dlouholetým poradcem v oboru. 1973 opustil toto zaměstnání a začal zkoumat skutečné příčiny nemocí. Dnes je uznávaným terapeutem a již několik let žije na Tenerife.
...
Pro pacienty pořádá semináře převážně na téma smyslu života a příčin nemocí, které mají velkou odezvu i v zahraničí.

...
Své poznatky zveřejnil ve více než 50 knihách a stovkách video a audiokazet a fascinoval lidi na celém světě svou schopností objasnit v pár jednoduchých větách složité souvislosti a zákonitosti života.

Jeho činnost ho přivedla do Indie, na Bali, do Egypta, na Srí Lanku, do USA, do Tokia a Kjóta a na mnoho dalších zajímavých míst, kde nejen vyučoval, ale také studoval zemi, lidi, různé kultury a filozofie.

Každý, koho Kurt Tepperwein potká, je mu učitelem, který mu pomáhá ještě hlouběji proniknout do tajemství života. Ale jeho největším učitelem je sám život. Kurt Tepperwein umí mistrovsky spojit materiální a duchovní stránku věci do jednoho harmonického celku. Je to člověk, který nejenže ví, ale také svoje vědění žije.

Od r. 1997 je Kurt Tepperwein docentem na Mezinárodní akademii věd. Téhož roku bylo jeho životní dílo vyznamenáno "První německou esoterickou cenou". V roce 2000 obdržel "Cenu Milenia"od Mezinárodní akademie věd.

Jeho filozofie ve zkratce

* Každá nemoc má svou příčinu v našem myšlení a jednání. Nemoci jsou poselství, která nás nabádají, abychom své myšlení a jednání změnily.
* Nemoc není náš nepřítel, pouze ukazuje a upozorňuje na stav naší duše, našeho vědomí. Tělo nedovede lhát. Stejně jako zrcadlo ukazuje jen to, co doopravdy existuje.
* Prohřešky, kterých se člověk dopustí na duchu či na těle, se dříve nebo později projeví na jeho zevnějšku. Léky mohou utišit bolest, ale nemoc se vrací tak dlouho, dokud není odstraněna její pravá příčina.

Nyní následuje výběr z Kurtova velkolepého a rozsáhlého díla. (To rozhodně musíte mít doma. :-)
* Diagnostika z částí těla
* Diagnostika z obličeje
* Poselství tvého těla - řeč orgánů
* Žijeme tady a teď
* Tvůj život jako mistrovské dílo
* Za to můžeš ty!
* Uzdrav sám sebe
* Zásady štěstí
* Život s anděly
* Cesta ke štěstí dnes, zítra a navždy
* Jak si zachovat mládí
* Léčivá síla intuice
* Pryč s kyselostí!
* Co ti napoví nemoc

Samuel Hahnemann

14. ledna 2011 v 10:58 Kdo je

Zakladatel homeopatie

* 10. dubna 1755, Míšeň (spolková země Sasko)
† 2. července 1843, Paříž

syn míšeňského malíře porcelánu, nejprve vzděláván doma, poté (díky velkorysosti knížecího dvora) mohl začít chodit do školy v Míšni, na univerzitu v Lipsku a ve Vídni. Talentovaného hocha si povšiml známý lékař Joseph von Quarin a zajistil mu podporu …

... Samuel se stal městským fysicem v Gommern, ovládal několik jazyků a vylepšoval rodinný rozpočet překlady nejrůznějších textů, zejména z oblasti chemie.

Byl nezvykle neklidný a nepřizpůsobivý a neustále měnil místo svého působení.

1785 se přestěhoval do Drážďan a pak se v následujících 20 letech stěhoval se svou početnou rodinou asi dvacetkrát.

Jeho léčebné metody vyvolávaly rozpaky a málokdo byl ochoten stát se pokusným králíkem jeho neověřených postupů. Zajímal se o správné stravování a o jemnější, možná i lidštější metody léčení. Vždyť jeho současníci "terorizovali" své pacienty klystýry a pouštěním žilou a tak trochu jedovatými mastmi a lektvary s arzénem, rtutí či opiem!! Tradiční medicínu začal považovat za zhoubu lékařství.

Chtěl založit malou domácí léčebnu pro majetné choromyslné, kde by se jim jakožto "doktor lidumil" s největší péčí věnoval. Terapie by spočívala v rozhovorech s pacienty a v podávání homeopatických léků. Přihlásil se však jen jeden pomatený - úředník Friedrich Arnold Klockenbring, který byl po roce propuštěn jako uzdravený.

Při překladu knihy Materia Medica od Angličana Williams Culena se Samuel Hahnemann dozvěděl cosi o tom, že kůra chininovníku je účinná při malarickém onemocnění (což je dneska jasná věc) a rozhodl se zjistit, co vlastně v oné chininové kůře působí tak léčivě. Připravil si tedy pořádnou dávku, jež u něj vyvolala jakousi onu malarickou horečku. A tak vznikla myšlenka Similia Similibus Curentur - podobné se má léčit podobným (nemoci se mají léčit tím, co u zdravého člověka vyvolává příznaky oné nemoci podobné).

Od roku 1811 mohl na UNI v Lipsku přednášet o svých léčebných metodách. Mnoho zájemců o jeho teorie však nebylo. V této době jeho vědecké dílo přesahovalo 6000 stran.

Své doktorské kvality prokázal při epidemii tyfu, jež nastala po bitvě u Lipska 1813. Pak se ale jeho pozice mezi lékaři zhoršila: nezachránil slavného vojevůdce knížete Schwarzenberga, který ho speciálně vyhledal. Je však pravdou, že prince mohl vyléčit snad jen zázrak, neboť jeho sklon k alkoholu kombinovaný s nesmírnými dávkami jedů, kterými se snažil účinky alkoholu mírnit, by zabily i větší zvíře.

Nakonec se odstěhoval do Paříže, kde léčil tamní smetánku a také dožil.

Životní osudy Samuela Hahnemanna velice čtivě zpracoval Guido Dieckmann v knize Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie.

Sasko v roce 1765
Na hradě Albrechtsburgu sní desetiletý Samuel, syn malíře porcelánu Hahnemanna, o tom, že se jednou stane slavným lékařem. A protože několikrát poslouží jako poslíček královské metrese, skutečně se mu podaří získat peníze na docházku do knížecí školy. Z ní potom odjíždí studovat medicínu do Lipska. Samuela odjakživa zajímaly temné stránky lékařství. Od italského alchymisty se dozvídá, že jeden ze spisů slavného lékaře Paracelsa, v němž uvažuje o kořenech všech nemocí a věčném životě, se považuje za ztracený. Písemnost je údajně ukrytá právě v Míšni a tajné společenství, jež nese název Gorgonský řád, podniká všechno pro to, aby se jí zmocnilo. Hahnemann, zklamaný úzkoprsými profesory v Lipsku, hledá cestu ke kruhům mystiků. Ale už jeho první setkání s nimi je fiasko. Je odhalen jako tajný účastník rituálu a prchá přes Vídeň do Sedmihradska, aby tam pracoval jako fysicus. Když posléze onemocní malárií, učiní objev, který mu zachrání život, ale na druhé straně se stává úhlavním nepřítelem Gorgonského řádu, jenž se ho snaží zneškodnit...