Kurt Tepperwein

24. ledna 2011 v 17:05 |  Kdo je

Aby tu řeč nestála, vkládám sem opět článek, který jsem napsala před časem. Opět se netýká volksmusik, ale představuje zajímavou osobnost z německy mluvícího prostoru - veselého dědu, který má radu pro každou životní situaci.
...
Kurt T.
Kurt Tepperwein se narodil roku 1932 v Lobensteinu, jak uvádí na svých webových stránkách. Podle německé wikipedie se jedná o Lobenstein alias Úvalno v okrese Bruntál, což by znamenalo, že Kurtovo místo narození je dnešní ČR.
...
Byl úspěšným podnikatelem a dlouholetým poradcem v oboru. 1973 opustil toto zaměstnání a začal zkoumat skutečné příčiny nemocí. Dnes je uznávaným terapeutem a již několik let žije na Tenerife.
...
Pro pacienty pořádá semináře převážně na téma smyslu života a příčin nemocí, které mají velkou odezvu i v zahraničí.

...
Své poznatky zveřejnil ve více než 50 knihách a stovkách video a audiokazet a fascinoval lidi na celém světě svou schopností objasnit v pár jednoduchých větách složité souvislosti a zákonitosti života.

Jeho činnost ho přivedla do Indie, na Bali, do Egypta, na Srí Lanku, do USA, do Tokia a Kjóta a na mnoho dalších zajímavých míst, kde nejen vyučoval, ale také studoval zemi, lidi, různé kultury a filozofie.

Každý, koho Kurt Tepperwein potká, je mu učitelem, který mu pomáhá ještě hlouběji proniknout do tajemství života. Ale jeho největším učitelem je sám život. Kurt Tepperwein umí mistrovsky spojit materiální a duchovní stránku věci do jednoho harmonického celku. Je to člověk, který nejenže ví, ale také svoje vědění žije.

Od r. 1997 je Kurt Tepperwein docentem na Mezinárodní akademii věd. Téhož roku bylo jeho životní dílo vyznamenáno "První německou esoterickou cenou". V roce 2000 obdržel "Cenu Milenia"od Mezinárodní akademie věd.

Jeho filozofie ve zkratce

* Každá nemoc má svou příčinu v našem myšlení a jednání. Nemoci jsou poselství, která nás nabádají, abychom své myšlení a jednání změnily.
* Nemoc není náš nepřítel, pouze ukazuje a upozorňuje na stav naší duše, našeho vědomí. Tělo nedovede lhát. Stejně jako zrcadlo ukazuje jen to, co doopravdy existuje.
* Prohřešky, kterých se člověk dopustí na duchu či na těle, se dříve nebo později projeví na jeho zevnějšku. Léky mohou utišit bolest, ale nemoc se vrací tak dlouho, dokud není odstraněna její pravá příčina.

Nyní následuje výběr z Kurtova velkolepého a rozsáhlého díla. (To rozhodně musíte mít doma. :-)
* Diagnostika z částí těla
* Diagnostika z obličeje
* Poselství tvého těla - řeč orgánů
* Žijeme tady a teď
* Tvůj život jako mistrovské dílo
* Za to můžeš ty!
* Uzdrav sám sebe
* Zásady štěstí
* Život s anděly
* Cesta ke štěstí dnes, zítra a navždy
* Jak si zachovat mládí
* Léčivá síla intuice
* Pryč s kyselostí!
* Co ti napoví nemoc
 


Komentáře

1 protos protos | 30. července 2012 v 10:46 | Reagovat

Kurt Tepperwein se narodil v Lobensteinu nikoliv ve spolkové zemi, ale v Lobensteinu na severu Moravy, což je dnešní Úvalno (okres Bruntál).

2 M. M. | 30. července 2012 v 18:21 | Reagovat

Hmm, tak nevím, na internetu je to půl na půl. Když jsem psala ten článek, našla jsem v různých zdrojích jen Bad Lobenstein. Asi bude nejlepší vycházet z toho, že Kurt se prostě narodil... :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama