Die Jungen Zillertaler

13. února 2011 v 12:43 |  Rakousko

Ahoj všichni, dnes bych vám ráda pověděla něco o Mladých muzikantech z údolí Ziller - i takhle by se dal přeložit název této skupiny, která do svého hudebního projevu zapojuje jak prvky lidové, tak i moderní. Fanoušci jim říkají zkrátka Juzis a sdružují se asi v jedenácti fanklubech.
die jungen zillertaler

Tři veselí kluci - Markus, Daniel a Michael - proslavili svoji malou rodnou vesnici Strass im Zillertal (850 obyvatel) stejně jako třeba Klostertaler své Klösterle am Arlberg. Každý rok tu pořádají velký koncert, kam se obvykle dostaví asi 5 000 lidí. Kromě toho hrávají i na místním masopustním bále. Vstupenka stojí osm euro, což je cena opravdu lidová.

Markus Unterladstätter (*1976, basová kytara) - ve skupině zastává rovněž funkci hlavního organizátora a administrativního pracovníka (dnes je módní říkat spíše manažera :-) Má k tomu blízko, neboť v době, kdy nekoncertuje, je zaměstnancem banky. Obě svá povolání má velmi rád, protože mu umožňují setkávat se s lidmi a dělat jim radost.

Daniel Prantl (*1978, kytara) je nadšeným tvůrcem internetových stránek a grafikem. Sotvaže spatřil světlo světa, bylo mu okamžitě jasné, že se jeho život bude točit kolem hudby, jen to ještě neuměl říct. :-) Jako malý se nemohl dočkat, až půjde do školy a bude se tu učit hrát na zobcovou flétnu a klarinet. Absolvoval náhradní vojenskou službu jako pomocník v ústavu pro chlapce s problémovým chováním a následně získal kvalifikaci jako pečovatel/sociální pracovník.

Michael Ringler (*1978, harmonika) zastává v kapele funkci hudebního manažera, aranžéra a technické obsluhy. Rodina, domov, přátelé, příroda a harmonika - to jsou věci, které má Michael na světě nejraději. Jeho taťka Toni bije do bubnů ve skupině Die Zillertaler.

"V jejich tvorbě byste jen těžko hledali nějaké vážné téma. Texty jsou spíše humorné, popisující veselé historky a události." Ano, vezměme si např. Drob´n auf`m Berg aneb Zwergenlied (Trpasličí písnička), se kterou se dostali až do GP der Volksmusik 2009. A o čem o je? Malý trpaslík se špičatou čepicí stojí nahoře na kopci, když vtom na jiném kopci zpozoruje malou trpaslici, a teď řeší problém, jak se k ní dostane. Nakonec vezme svůj mobilní telefon, zavolá si vrtulník a letí za tou trpaslicí. Není to legrační? Onehdy jsem tu písničku pouštěla holčičce od sousedů a taky se jí moc líbila.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama