G. G. Anderson

24. února 2011 v 19:40 |  Německo
gg
...
Víte, kdo je Alexander Marco nebo Tony Bell? Občanské jméno tohoto pána je Gerd Grabowski, narozen 1949 v Eschwege (spolková země Hesensko).
...
Vyučil se elektrikářem a při práci si přivydělával jako zpěvák a hráč na bicí. V 60. letech prošel několika skupinami; v roce 1973 osdtartoval sólovou kariéru pod prvním z výše uvedených pseudonymů.
...
My ho nyní známe jako G. G. Andersona (od roku 1980) - je to oblíbený zpěvák, čestný občan města Eschwege, producent a skladatel. Je ženatý, má dva syny, rád si dá kapučíno s kouskem dortíku a poslouchá hudbu všeho druhu.
...
...
Jako skladateli mu za mnohé své úspěšně tituly mohou poděkovat třeba Mireille Mathieu, Rex Gildo, Andy Borg, Judith a Mel, Brunner a Brunner, Die Paldauer, Karel Gott, Semino Rossi, Heino, Tony Christie, Roland Kaiser či prostorově výrazné duo Wildecker Herzbuben, které se oddělilo od jeho doprovodné skupiny. Dohromady jich napsal něco přes tisíc. Jeho první velké úspěchy se dostavily v 80. letech s písničkami jako Am weißen Strand von San Angelo; Sommernacht in Rom; Sommer, Sonne, Cabrio; Rosalie; Mädchen, Mädchen; Weiße Rosen schenk' ich Dir.

...
.....
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama