Hademar Bankhofer

3. února 2011 v 16:37 |  Kdo je

Tohoto nasmátého pána se zajímavým jménem jsem viděla poprvé v Koruně lidové hudby, kde držel řeč o tom, co je to štěstí. Hademar Bankhofer (*1941, Klosterneuburg, spolková země Dolní Rakousko) je žurnalista, který se zabývá tématem zdraví a jako expert přes zdraví vystupuje v populárně-naučných televizních pořadech, píše knížky a pravidelně přispívá do novin, občas taky napíše nějaký scénář.


1959 - 1964 studoval na UNI ve Vídni (právo, psychologii, filozofii a publicistiku)
1991 mu byl udělen titul profesor jakožto vyznamenání za zvláštní přínos společnosti. V Rakousku se tento titul uděluje mnohem častěji než v jiných evropských zemích.

Profesor Bankhofer posbíral také hromadu ocenění, např. Euro Crystall Globe či čestnou medaili od Společnosti Alberta Schweizera. Jeho dílo tvoří nespočet knih na téma zdraví, zravý životní styl, jak se zbavit špeků apod. V době, kdy se Háďa zrovna zabýval alternativními způsoby léčení, narazil při studiu teorií léčitele F.A. Mesmera na zajímavý příběh a vznikla z toho knížka Zázračný léčitel Marie Terezie.

"Když Wolfgang Amadeus Mozart navštívil svého přítele, léčitele Franze Antona Mesmera, měl jenom jedno přání: aby Mesmer uzdravil slepou klavíristku Marii Terezii von Paradis. Mladá umělkyně, která již slaví úspěchy, je kmotřenkou císařovny Marie Terezie. Mesmer nejprve Mozartovo přání odmítá. Když ale jednoho dne pozná krásnou Marii Paradisovou na koncertě v Schönbrunnu, okouzlí ho její půvab a na první pohled se do ní zamiluje. Navzdory silnému odporu z řad kolegů lékařů, stoupenců školské medicíny, se Mesmer rozhodne klavíristce pomoci. Na pozadí nemilosrdného boje mezi školskou medicínou a přírodním léčitelstvím, který tou dobou zuří v celé Evropě, autor vypráví tklivý příběh klavíristky Marie Terezie von Paradis, podle níž je dodnes pojmenována ulička v 19. vídeňském okresu, a přírodního léčitele Franze Antona Mesmera, jehož působení představuje počátky vítězného tažení alternativní medicíny."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama