Září 2011

Karel Hašler

22. září 2011 v 16:03 České země a Slovensko

Kdo byl Karel Hašler jsem zjistila, když v televizi uvedli pětidílný seriál Pražský písničkář (1997). Hlavní roli hrál Viktor Preiss. Líbily se mi tam dvě věci: písničky (hlavně Bílý kvíteček) a divoká historka o tom, že prý podle Karla pojmenovali Hašlerky.

- narození a úmrtí: *31. října 1879, Praha / +22. prosince 1941, Mauthausen
- rodiče: pracovali ve smíchovských sklárnách
- profese: písničkář, herec, textař, skladatel, spisovatel, scenárista, dramatik, režisér; vyučen rukavičkářem
- divadla, jimiž prošel: kočovné divadelní společnosti, smíchovské divadlo Pavla Švandy (od r. 1897). Po krátké době odešel (pěšky) hrát do Tábora, brzy se ale vrátil do Prahy. Poté hrál v Národní divadlo v Brně (1901), divadlo v Lublani (1902), Národního divadlo v Praze (1903 - 1915), dále kabarety a varieté (Lucerna, Rokoko)
- rodina: 1908 se oženil se Zdenou, sestrou klavíristy a skladatele Rudolfa Frimla; měli dva syny

Z Národního divadla byl propuštěn pro nekázeň. "Už před tím se ale začal živit svými písněmi." (toto je famózní citace z wikipedie :-). "Jeho písně se rychle staly velmi populárními nejen pro výrazný patriotický obsah a lásku k Praze, ale také kvůli krásným melodiím a velmi často štiplavému obsahu na úkor politiků. Mnohdy mu prý stačil jeden den, aby o nějakém dalším skandálu složil a nazpíval novou píseň a brzy si ji zpívala celá Praha..." … pokračování najdete na stránkách ČSFD.Rudy Giovannini

15. září 2011 v 17:28 Jižní Tyrolsko

Jako dítě zpíval v kostelním sboru a v nějaké mládežnické bandě. Pak se dal na operu, ovšem v současné době se cítí skutečně doma na poli populární lidové hudby. Čichl si také k muzikálu, kde se musel naučit tančit a posbíral pár hereckých zkušeností. Takový je Rudy Giovannini (*1974). A je to tenor, neplést se slovem teror.

Kořeny má ve slunečných horách Jižních Tyrol (světlo světa spatřil v Bozenu), proto se mu říká Caruso der Berge. Neumíme si ho představit bez té jeho červené vestičky a kabátku. Máme ho rádi, protože je takový miloučký a zpívá hezky italsky, že?


Vzdělání v klasickém zpěvu absolvoval na konzervatoři ve Veroně a v Modeně u mistra A. Pola, který byl učitelem Pavarottiho. Velký Luciano se vždy snažil bořit předsudky a spojovat různé hudební směry. Pro totéž se rozhodl i on.
...
V roce 2002 ho objevili "ti tam nahoře", a tak směl Rudy jako zástupce Jižního Tyrolska zapět při vánoční papežské audienci v Římě. Svatý Otec jím byl tak nadšen, že ho chtěl slyšet zpívat znovu. A tak Rudy nechal napsat píseň extra pro něj.

První úspěch na poli volksmusik slavil v roce 2000 při účasti na GP (Amore, amore), kde jako úplný nováček skončil třetí. Totéž se opakovalo v roce 2002 (Donna della Raspa). Největším úspěchem jeho dosavadní kariéry bylo však vítězství v GP v roce 2006, kde společně se zpěvačkou Belsy, sborem Coro Monti Pallidi a písní Salve Regina získali onen překrásný horský křišťál.
...
......
......
...Einmal ja - immer ja

8. září 2011 v 18:06

vyšlo 14.9. 2007

Kromě nových titulů, k nimž složil hudbu náš oblíbenec Alfons Weindorf (3, 4, 6, 8, 10, 14, 17) a text Bernd Meinunger (6, 14, 15, 17), tady máme španělské verze od Toutes les femmes sont belles / Rot sind die Rosen, Candle in the Wind (Elton John) a Eeverything i do i do it for you (Bryan Adams) + dvě španělské klasiky Paloma a Yira + jednu novinku, kterou složil sám seňor Rossi - Ay amor.

1. Laß meine Arme Dein Zuhause sein
2. Son todas bellas (Toutes les femmes sont belles / Rot sind die Rosen)
3. Una fiesta del amor - wir tanzen por favor
4. Jemand muß da sein
5. Fue como una luz (Candle in the Wind)
6. Gracias für Deine Liebe
7. Baila conmigo en el alba (Tanze mit mir in den Morgen)
8. Einmal ja gesagt - für immer ja gesagt
9. Cucurrucucu Paloma
10. Am liebsten bin ich nur bei Dir
11. Deine erste Liebe
12. Ich träume mit offenen Augen von Dir
13. Todo lo que hago lo hago por ti (Eeverything i do i do it for you)
14. Nur mit Dir - un poco de amor
15. Niemals geb ich Dich her
16. Ay Amor
17. Schenk mir heute Deine Liebe
18. Yira YiraTour Edition Deluxe (CD + DVD)
vyšlo 19.9. 2008, oproti předchozímu albu je obohaceno o deset nových titulů

1. Rot sind die Rosen / Son todas bellas - NEU
2. Himmel, Sonne, Mond und Sterne - NEU
3. Un canto a Galica - NEU
4. So wär die Welt ohne Dich - BONUS
5. Ich schwör / Lo juro - NEU
6. Einmal ja gesagt - für immer ja gesagt
7. Concierto de Aranjuez - NEU
8. Wenn ich träum - BONUS
9. Esa triste guitarra - NEU
10. Laß meine Arme Dein Zuhause sein
11. Caruso - NEU
12. Gracias für Deine Liebe
13. Ich träume mit offenen Augen von Dir
14. Momente des Glücks - NEU
15. Niemals geb ich Dich her
16. Cucurrucucu Paloma
17. Una fiesta del amor
18. Deine erste Liebe
19. Ave Maria en el Morro - BONUS
20. No llores por mi Argentina - BONUS

Sigrid & Marina

1. září 2011 v 9:56 Rakousko

"Bylo nebylo... tak začíná většina pohádek, které se pěkně čtou, ale zní dosti nepravděpodobně. Sigrid a Marina však skutečně prožívají svoji hudební pohádku a slaví jeden úspěch za druhým. Tyto úspěchy se však nedostavily ze dne na den. Sestry stoupaly krůček po krůčku vzhůru a nedaly se svést z cesty."

Sigrid a Marina Huttererovy narozené v Gmundenu (Horního Rakousko) měly svůj první veřejný výstup v roce 1987. Bylo jim tehdy šest a tři roky. Sigrid je povoláním bankovní úřednice, Marina obchodní zástupkyně.


Zpívat je naučila jejich babička snad ještě dřív, než uměly pořádně mluvit. V roce 1998 se účastnily talentové soutěže a o rok později vyšlo jejich první CD. 2007 natočily společně se skupinou Zillertaler Haderlumpen titul Alles hat zwei Seiten a vyhráli GP. Mají cenu Herberta Rotha a Zlatý tulipán za nejlepší duo za rok 2005 a 2007 (největší cena publika v zemích Beneluxu).