Kultura a sport

22. října 2011 v 12:00

Co se hlavního města Argentiny týká, za kulturou je nejlépe vyrazit do čtvrti Palermo. Je zde botanická a zoologická zahrada, planetárium Galilea Galilei, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Palermo je někdy nazývané plícemi Buenos Aires pro množství zahrad a lesíků. V této čtvrti se také nachází Muzeum Latinoamerického umění. V novější části Palerma jsou kina a televizní a filmová studia, takže se tu schází řada umělců.

La City je bankovní čtvrť Buenos Aires, národní i zahraniční banky. Zcela nepřehlédnutelná je ohromná budova Banky národů, postavená z mramoru a kamene z roku 1888. V prvním patře můžeme navštívit muzeum numismatiky.


Jižní město je jednou z nejstarších částí Buenos Aires (ze 17. stol.). Z hlediska cestovního ruchu jsou nejdůležitější dvě čtvrtě:

1) Montserrat: sídlily tu nejvýznamnější rodiny, jsou zde nejstarší stavby a památky (Casa Rosada, Metropolitní katedrála či symbol města - obelisk na ulici Avenida 9 de Julio). Za zmínku stojí Café Tortoni, jedna z nejstarších literárních kaváren, kde večer uslyšíte jazz a tango.

Caminito

2) La Boca: přístavní čtvrť známá především díky barevným fasádám domů (především ulice Caminito); je známá také svými rušnými restauracemi a bary, kam spěchají turisté, aby se pobavili. (např. Bar La Perla, kde v sobotu můžete vidět zdarma tango show). Známý je i atletický klub Boca Juniors a jeho stadion nazývaný La Bombonera (bonboniéra) nebo La Catedral del Fútbol, který pojme 49 000 diváků a který je domovem nejslavnějšího argentinského fotbalového klubu.

La Bombonera
Club Atlético Boca Juniors

Z velkého množství lidových slavností a festivalů konaných v průběhu celého roku vybírám např. tyto:
- Fiesta Nacional de la Cereza (Národní svátek třešní, leden, provincie Santa Cruz)
- Fiesta Nacional de la Doma (Slavnost krocení koní, únor, provincie Cordoba, představení s krocením koní se koná v přírodním divadle v nočních hodinách)
- Fiesta Nacional del Tabaco (Svátek tabáku, únor)
- Fiesta Nacional de la Noche más Larga del Año (Oslava nejdelší noci v roce, 21. června, Ushuaia, provincie Ohňová země).

Dá se říci, že v Argentině se oslavuje všechno: jsou tu svátky jablek, medu, zemědělství, cukrové třtiny, čaje, imigrantů, studentů, hudby, slunečnic, mléka, kukuřice, …

Státními svátky jsou tyto dny: 25. 5. Den deklarace nezávislosti; 9. 7. Den nezávislosti; 17. 8. Zvěčnění památky generála San Martína; 12. 10. Den objevení Ameriky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama