Udo Wenders

22. listopadu 2011 v 11:00 |  Rakousko

Kdo by to byl řekl, že pan Udo Ebner (*1972) kdysi býval kabaretním komikem, jinak povoláním poradce v oblasti medicínských produktů nebo kdo ví, co znamená Berater von Medizinprodukten... Možná je to takový rakouský inženýr Havlíček, kamarád doktorky Kateřiny, znáte? Vyrostl obklopen hudbou a zpěvem, neboť jeho rodiče zpívali ve sboru. Dva roky studoval klasický zpěv na konzervatoři. Má krásnou ženu, dceru Julču a synka Maxíka.

Pod svým občanským jménem vystupoval jako komik v kabaretu a na karnevalových oslavách ve svém domovském městečku Feffernitz (Korutany), přičemž si ho všiml Friedl Würcher, zpěvák skupiny NQ a Udo už mašíroval do vydavatelství Koch Universal.


V roce 2008 se představil pod svým uměleckým jménem jako Udo Wenders na GP der Volksmusik, kde překvapivě a s velkým náskokem vyhrál rakouské předkolo s titulem Der letzte Zug, cara mia (v mezinárodním finále nakonec vyhráli jeho rakouští kolegové Klostertaler). Prostě do té doby neznámý Udo přišel, zazpíval a zvítězil. Poté se rozhodl plně soustředit na hudbu a téhož roku vydal debutové album. Na jaře 2009 se účastnil soutěže Dancing Stars, kde si vytančil třetí místo.

Der letzte Zug, cara mia Mohu říci, že tahle písnička je jednou z nejkrásnějších, jaké znám. Hned na první poslech mě naprosto ohromila, dojala a nevím co všechno ještě. Pamatuji si, jako kdyby to bylo včera, jak jsem tiše, bez hnutí seděla u televize a poslouchala. Asi se mi líbilo poselství, že "ten vlak prostě jednou přijede a přiveze tvoji velkou lásku". Nebo mě ta písnička zaujala proto, že jeden z mých dědečků pracoval na dráze.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama