Monika Martin

14. března 2012 v 16:43 |  Rakousko


Když jsem četla životopis Ilse Bauerové (*7.5. 1962), krásné, milé a nejspíš i věčně mladé paní, kterou znáte pod uměleckým jménem Monika Martin, došla jsem k závěru, že bychom si docela pěkně popovídaly, kdybychom se někdy setkaly. Mluvily bychom o dějinách umění a folkloristice, neboť nás tato témata zajímají. Monika dokonce tyto vědy vystudovala, od roku 1990 je doktorkou filozofie. Rozplývaly bychom se nad keramikou a porcelánem (Monika je totiž majitelkou obchodu s keramikou v Grazu čili česky ve Štýrském Hradci) a rozhodně bychom se nedívaly na akční a krimi filmy, neboť Monika se domnívá (a já ostatně taky), že ubližují duši.


Monika Martin byla členkou dětského sboru při Opeře v Grazu, studovala také sólový zpěv a jejím prvním hitem byla La luna blu z roku 1996 (u nás jej možná znáte z podání Evy a Vaška). Několikrát se účastnila GP der Volksmusik, přičemž nejlépe se umístila jako druhá (r. 1997, Immer nur Sehnsucht) a třetí (r. 2006, Heute fühl ich mich wie zwanzig) na rakouském předkole GP.

V devadesátých letech kromě zpívání pracovala jako učitelka kreslení. Od roku 2000 je již pouze a jen profesionální umělkyní. Nazpívala duet se skupinou Nockalm Quintett (My love) nebo třeba s Karlem Gottem (Lass die Träume nie verloren geh'n). V roce 2006 byla Monika Martin nominována na cenu Echo, a sice jako jediná žena v kategorii "Volkstümlich". Vezmeme-li v úvahu, že o udělení této ceny rozhodují počty prodaných hudebních nosičů, vyplyne z toho fakt, že Monika byla toho roku neúspěšnější zpěvačkou v celém německy mluvícím prostoru, jinak v rámci Rakouska jí je již od r. 2000. V roce 2008 se dočkala ocenění za milion prodaných nosičů.

¨V dětství byli jejím koníčkem poštovní holubi a modely letadýlek, dnes je to hlavně sbírání míšeňského porcelánu. Jednou jsem viděla nějakou reportáž, kterak se Monika rozplývala nad tou krásou přímo v Míšni v muzeu. Když jsem jej pak navštívila i já, rovněž jsem byla nadšená. Proto vám radím: jeďte tam a budete se rozplývat taky.
 


Komentáře

1 Dana Dana | 19. března 2012 v 0:08 | Reagovat

Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama