Červen 2012

Andrea Berg

25. června 2012 v 18:24 Německo

Andrea Berg (*1966) se narodila v Krefeldu (Severní Porýní - Vestfálsko), což je město s asi 230 000 obyvateli, takže vlastně takové menší, ale v německé wikipedii o něm najdete rozsáhlý článek. V současné době žije se svým druhým manželem a dcerou na jihu v Baden-Würtembergu.


Na úplném začátku okusila kromě zpívání i jaké to je pomáhat se stavbou jeviště a řídila náklaďák, ve kterém vozila tu svoji bandu, tedy hudební skupinu. V té době ještě pracovala jako zdravotní sestra. Její "velká" hudební kariéra začala v roce 1992, kdy producentovi Eugenu Römerovi osud přihrál její nahrávku. Evžen byl jejím hlasem převelice nadšený a již po týdnu byly natočeny první tituly pro její debutové album Du bist frei. Nezanedbatelný komerční úspěch přineslo již její druhé album Gefühle. Skladby Wenn du mich willst, dann küss mich doch, Einmal nur mit dir alleine sein a Die Gefühle haben Schweigepflicht se staly hity. Andrea měla prostě štěstí.

Její Best of album z roku 2001 s 12cti nejúspěšnějšími hity a v Německu se udrželo v žebříčku Top 100 více něž 340 týdnů (údaj je z dubna 2011 a je možné, že se tam to album drží dodnes. V Rakousku to bylo k prosinci 2011 přes 470 týdnů.) Album Schwerelos (2010) získalo platinovou desku po pouhých šesti týdnech na trhu. 2011 získala Echo v kategorii "Deutschsprachiger Schlager", kromě toho má tato oslnivá žena doma i další ocenění jako Goldene Stimmgabel, Amadeus, zlaté desky atd. atd. Andrea Berg však není známá jenom kvůli svojí hudbě, ale také skrze své jevištní kostýmy. Nejraději se obléká do minisukní a nosí botičky na vysokém podpatku, ale to vám tu nemusím vykládat, toho jste si jistě všimli také.