Červenec 2012

Rosanna Rocci

16. července 2012 v 12:05 Německo

"Krásná, temperamentní a neuvěřitelně všestranná, taková je Rosanna Rocci (*1968). Tím však výčet jejích vlastností a uměleckých dovedností nekončí. Rosanna je silná žena, sympatická, má ráda život, je zábavná. Její fascinující hlas s italským přízvukem je v německé populární hudbě ojedinělým zjevem."


Narodila se ve Švýcarsku (Solothurn), ale je to vlastně italská zpěvačka žijící v Německu. Ve čtyřech letech se rodina přestěhovala do střední Itálie. Zde strávila dětství se dvěma sestrami. Brzy se naučila hrát na harmoniku, což bylo v Itálii pro ženu neobvyklé.

Na nějaké akci v Německu, kde Rosanna vystoupila, ji slyšela skladatelka Hanne Haller a textař Bernd Meinunger (píše také pro S. Rossiho) a rozhodli se, že si ji tu nechají. Tak se dostala do města Kempten v Bavorsku.

Zpočátku zpívala anglicky a italsky. Na začátku 90. let ji vzali na turné Tony Christie a Umberto Tozzi a Rosanna se stala známější a známější... Jejím manželem byl patnáct let zpěvák Michael Morgan, se kterým občas tvořili i pěvecké duo. Letos se rozešli.