Březen 2013

Sarah-Jane

18. března 2013 v 10:03 Švýcarsko

Sarah-Jane (*1985) se narodila v Indii. Jako šestiměsíční děťátko ji adoptoval pár ze Švýcarska. Žije v kantonu Baselbiet na severozápadě země. Má ráda, představte si, cinkání kravských zvonců, hory, čokoládu a cervelaty (nějaké speciélní švýcarslé buřty). Nadevše miluje šlágry a co se oblečení týká, má nejraději venkovskou módu, což jsou kousky oděvů připomínající lidové kroje (u nás se něco takového bohužel nenosí).

Jako dítě si prozpěvovala písničky takových hvězd jako Roy Black, Katarina Valente či Peter Kraus. Vyučila se kadeřnicí, ale nemohla jinak, než se věnovat zpěvu. V létě 2003 zvítězila v talentové soutěži a to pro ni bylo odrazovým můstkem.

V roce 2005 vyhrála s veselým hitem Einmal hin, einmal her národní kolo GP der Volksmusik a v mezinárodním finále skončila jako druhá, což byl velký úspěch. "Ich komme aus dem Schweizerland, das Land der lila Kuh." Já jsem ze Švýcarska a to je země fialové krávy - legrační, ne?

Velké pocty se jí dostalo, když v Basileji mohla zpívat švýcarskou hymnu před 42.000 diváky a zahájit tak fotbalový šampionát EURO 08.