Alpentrio Tirol

11. dubna 2013 v 11:10 |  Rakousko

Skupinu založil na začátku osmdesátých let Georg Astenwald (*1948) se svými dvěma kamarády Herbertem a Reinhardem, kteří hráli na harmoniku a kytaru. Jak šel čas, složení se proměňovalo, jen Georg zůstával. Naposledy s ním hrávali Mario Wolf (*1965, kytara) a Christoph Purtscheller (*1973, akordeon). Od roku 2011 Alpentrio Tirol již neexistuje. Zajímavostí je, že v letech 1994 - 2007 mělo toto -podle názvu- trio ve čtyři členy.


Při první účasti na Grand Prix der Volksmusik 1988, kam je doporučila odborná porota, jim hlasující diváci "darovali" poslední místo. O pár let později se na žebříčku diváckého vkusu vyšplhali na druhé místo hned za Vrabce z Kastelruth s titulem Da drob'n auf'm Berg steht a Kircherl. Rok 1991 pro ně znamenal vítězství s Hast a bisserl Zeit für mi, kterou pro ně napsali bratři Kája a Johann alias Brunner a Brunner.

Jeden čas pořádalo Alpentrio Tirol před-vánoční koncerty nazvané Weihnachten in den Bergen. Konaly se pouze v kostelích, zpívaly se jenom tradiční tyrolské písně a vyprávěly se vánoční příběhy z Tyrol. To muselo být kouzelné... V městečku Neustift in Stubaital pořádali od roku 1994 velké koncerty, kdy se zpívalo a slavilo tři dny a tři noci. Původně to bylo vymyšleno jako setkání pro dva tisíce fanoušků organizovaných ve třinácti fanklubech, ale přibývalo jich víc a víc, až na jednu takovou slavnost dorazlilo patnáct tisíc lidí.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama