Peterka a spol.

2. dubna 2013 v 10:02 |  České země a Slovensko

"Zesměšňuje výjevy ze života, útočí na politické poměry a soudobou morálku, bystrým okem pozoruje a satiricky komentuje dění kolem sebe." Tolik definice antické komedie. Totéž by se ovšem dalo říci i o pozoruhodné bandě, která si říká Peterka a spol. Poprvé jsem je postřehla v pořadu Zuzany Bubílkové Politická střelnice. Každý týden přišli s novou písničkou zpravující nás o aktuální situaci v naší malé milé zemi. Jak jsem však zjistila, věnují se vytváření takových zhudebnělých komentářů již pěknou řádku let.

Osazenstvo skupiny v současné době tvoří Karel a Jana - manželé Peterkovi (majitelé vydavatelství Česká muzika a vynálezci televizní stanice Šlágr TV), Jirka Bosák a Frankie Žyrnov. Z jejich písniček bych asi těžko vybrala tu nej, protože... No, posuďte sami.

U nás doma už některé hlášky zlidověly. Brácha co chvíli připomene (když se má roztopit v kotli), že "tapety taky pěkně hoří a rázem máme teplo jako v Tichomoří". Tatínek si zpívá, že je to hustý, protože "už nejsem pěkný, ale tlustý", babička zase uvažuje o tom, že bude čekat s kyjem v průchodu, aby si přilepšila k důchodu. Mně se líbí Ivanovy Vary a už dávno říkám, že bych se tam chtěla podívat ještě dřív, než tam bude potřeba vízum a pozvání Ruské federace. Jo, a pak je tady ještě ta věc, kdy kdosi prohlásil o mém tatínkovi, že vypadá jako mafián, a na to se skvěle hodí, cituji: "kam se hrabe z Palerma kmotr na to, co dokáže můj fotr". Prostě s Peterkou a spol. užijete legraci bez konce.

"Peterka je známý tím, jak tepe do nešvarů doby a svým způsobem by se dalo říct,
že album je doslova nálož protestních songů a spousta legrace a humoru,
kterým se baví celý internet a všechny generace." (zdroj)

Veselá historka: Protože nemám ráda neděle, řekla jsem si o jedné neděli ráno, že se musím něčím rozveselit. Zapnula jsem počítač a rozhodovala se, které ze svých oblíbených videí si pustím: jestli Achmeda mrtvého teroristu nebo Novoroční projev šílence. Nakonec zvítězil Peterka a spol. Chtěla jsem se podívat na něco, co ještě neznám a vybrala si Šedesát. To jsem neměla dělat. Nebo jsem aspoň neměla jíst to jablko, protože když začal pan Karel pět o útrapách tohoto věku, tolik mě to rozesmálo, až mi z toho zaskočilo. Humor téměř smrtící. :-)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama