Donikkl

1. července 2013 v 14:22 |  Německo

K sousedům přijely na prázdniny děti z velkoměsta a došly k závěru, že největší zábavy, jaké se jim tady na venkově může dostat, je hrát si se mnou - s "tetou", co říká legrační věci a má pochopení pro všechno, co se ti malí hobiti snaží sdělit světu. A já je seznámím s tímhle "strejdou", co občas nosí červené vlasy nebo otřesný oranžový kožich - ten má pro děti také pochopení.

Andreas Donauer alias Donikkl vůbec není cvok, ačkoli by se to mohlo na první pohled zdát. Je to producent, hudebník, skladatel, textař, ale především pedagog a táta dvou dětí. Jeho skupina si říká Weißwürschtl (Bílí buřti - všechno samí slušný lidi, profesionální hudebníci nebo učitelé) a od roku 2001 společně vytváří hudbu pro nejmenší. Donikkl obdržel za své bohulibé konání již spoustu ocenění, například Bavorskou státní cenu.


Ptáte se, jak Donikkl k hudbě pro děti přišel? On ji totiž nejdřív vědecky zkoumal (četl práci s názvem "Nové hvězdy v dětských pokojích" a pak sám nějakou sepsal), pak se podílel na projektech pro děti a nakonec pro ně začal psát písničky. Široká veřejnost jej zná od roku 2008, kdy byl stvořen hit So a schöner Tag neboli Fliegerlied. Začali ho hrát ve všech "festzeltech" na lidových slavnostech a dokonce se to stalo "wiesen-hitem" na Oktoberfestu. Tenhle hudební kousek se tak moc líbil, že jej do svého repertoáru přejali i jiní umělci - Antonia nebo Mladí z Zillertalu; dohromady bylo těch interpretů asi padesát a zpívali ten hit v pěti jazycích. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama