Srpen 2013

Věrné srdce

23. srpna 2013 v 19:51 Zprávy ze Šlágr TV

Nedávno jsme na televizi Šlágr měli možnost zhlédnout záznam velkolepého koncertu s názvem Věrné srdce, který se konal ve slovenské Senici. Vysílání začínalo v 18:30 a do půlnoci bylo o zábavu postaráno. Lidstva prý přišlo na tři a půl tisíce a jak bylo vidět, vřelo to tam jako v obřím kotli se segedínským gulášem. Ta nálada na nejvyšším stupni rozjařenosti se jistě přenesla do každého obýváku a přiměla k vejskání spoustu diváků. Mě taky.

Na jevišti se vystřídalo několik moderátorů. První byli manželé Peterkovi a to, jak paní Jana musela pana Karla učesat, protože "co by si jinak maminka pomyslela", bylo prostě kouzelné. Potom to šlo na střídačku s tím záměrem, že čeští umělci, kteří právě odzpívali, předávali ocenění těm slovenským za to, že zůstali se Šlágrem.

A tu mi začalo vrtat hlavou, co to znamená. Na několik týdnů jsem se totiž ponořila do jistého tvůrčího procesu a svět kolem sebe příliš nevnímala, a když jsem se zase vynořila, donesly se ke mně "ty zvěsti". O tom, že na Šlágr zaútočily temné síly a chtěly od sebe odstřihnout české a slovenské bratry, jako se odstřihávají neplatiči od elektřtiny. A že někteří umělci sbalili svá fidlátka a odešli na domnělou lepší pastvu.

Pak za mnou přiběhla maminka, která právě viděla Dolejte řediteli, a nadávala jako špaček. Dozvěděla se totiž, že na Šlágru proběhla aféra Weitergate. ... Česko-slovenský Šlágr nám naštěstí zůstal zachován, tak ať žije! A my za něj budeme bojovat prostřednictvím objednávek hudebních nosičů a reklamy, kterou nepřepínáme, hasta la victoria siempre!, protože questa guerra é cosa nostra. Znáte to, ne?