Popelka slaví 40

5. prosince 2013 v 11:11 |  TV pořady a filmy

O tom, jak moc mají všichni rádi pohádku o Popelce, jsem hovořila již minulý rok. Letos je to ovšem čtyřicet let od doby, kdy byl natočen film, a na německé stanici MDR se to rozhodli oslavit. Proto vysílají 22.12. ve 20:15 pořad s názvem Tři oříšky pro Popelku - Pohádková svatba a následně dokumentární film Tajemství Tří oříšků pro Popelku. V televizním programu k tomu napsali spoustu informací, tak jsem je přeložila, abyste z toho taky něco měli. (Není to však doslovný překlad, musela jsem ty květnaté německé fráze učesat a zkrátit. Protože kdybych to neudělala, bylo by to spíš komické, než seriózním způsobem informující.)

Je tomu již čtyřicet let, co vznikla slavná filmová pohádka o Popelce. Na televizních obrazovkách je stálicí a hlavní představitelé Libuše Šafránková a Pavel Trávníček jistě patří k nejkrásnějším zamilovaným párům na světě. V roce 1973 stáli před kamerou při natáčení v babelsbergských studiích, ve filmových studiích na Barrandově v Praze a na různých místech v Československu jako je vodní hrad Švihov nebo Šumava. Nejvíce se ale natáčelo kolem zámku Moritzburg u Drážďan. Film měl premiéru 1. listopadu 1973 v tehdejším Československu.

O čtyřicet let později popularita filmu neupadá. Fanoušků v Německu, Čechách, Norsku, Švýcarsku a Rakousku je stále víc. A to je důvod k oslavě. V pořadu "Drei Haselnüsse für Aschenbrödel - Die Märchenhochzeit" se všechno točí kolem oné pohádky a odehrává se v prostorách zámku Moritzburg a v okolí. Vrcholem je potom velký ples neboli pohádková svatba. Vše připravuje zpěvačka Ella Endlich a pomáhají tu další známé tváře, např. Andrea Berg, Karel Gott, Michael Hirte nebo Francine Jordi.

A co se bude dít? Soutěžící - skuteční snoubenci - musí dokázat, že obstojí při různých zkouškách. Budou střílet z kuše, jezdit na koni atd. Na konci jeden pár vyhraje pohádkovou svatbu na zámku Moritzburg. A to už nesmí chybět ani pohádkový princ Pavel Trávníček.

Hned poté odvysílá televize MDR "pohádkový" dokument. Budou zde hovořit slavní hlavní představitelé Libuše Šafránková a Pavel Trávníček, kteří se vydají na cestu do minulosti. Dokument odhalí kuriózní momenty a okolnosti při natáčení. Bude se mluvit o filmové hudbě, kouzelných kostýmech, o místech natáčení i Popelčiných zvířátkách. Divák se prostřednictvím televize podívá také na výstavu k filmu na zámku Moritzburg.

 


Komentáře

1 Popelka online Popelka online | Web | 6. dubna 2015 v 21:59 | Reagovat

Ta česká originální je stejně nejlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama