Rex Gildo

2. února 2014 v 14:40 |  Německo

* 2. července 1936, Straubing
† 26. října 1999, Mnichov

Ludwig Franz Hirtreiter byl nejmladším dítětem v rodině mnichovského obchodníka a měl čtyři sourozence. Co se ví jistě je, že chodil na obchodní školu. Potom, asi v polovině 50. let, se rozhodl, že se podívá do jedné školy (Otto-Falckenberg-Schule in München), aby se tam vzdělal v herectví, zpěvu a tanci. K tomu ale nejspíš nedošlo (jak údajně vyplývá z dokumentu Legendy odvysílaného televizí ARD).

První roli (vedlejší) dostal v roce 1956 v divadle.Potom potkal jednu manažerku, která mu zprostředkovala první filmovou roli a do smlouvy mu napsala jméno Alexander Gildo. A již v roce 1958 se mohl pochlubit svojí první hlavní rolí. O chvíli později získal smlouvu u nahrávací společnosti Electrola a zkrátil své umělecké jméno na Rex Gildo.

První úspěch s tímto novým, lepším jménem jej potkal v roce 1960 s titulem Sieben Wochen nach Bombay a v následujícím desetiletí posbíral několik cen za popularitu. Objevil se ve více než třiceti filmech, v osmdesátých letech zažil méně úspěšné období a zdá se, že jeho život byl poněkud smutný. Zemřel na podzim 1999. Vypadl z okna svého bytu, pravděpodobně po hádce se svým druhem, a podle výpovědí svědků a jiných okolností se asi jednalo o sebevraždu.

Jeho největším hitem je nejspíš Fiesta Mexicana. Jestli jste sledovali seriál Vyprávěj, tak víte, že v dílu, kdy jedou Dvořákovi k moři do NDR, zazní pár taktů téhle písně. Jo, a nedávno se mi zdál sen, že jsem šla po zahradě a za plotem soused hrál tohleto na trumpetu. Bylo to komické, ale nevyrovná se to snu, ve kterém jsem viděla naši sedmdesátiletou sousedku a jejího muže hrát na klávesy a elektrickou kytaru! Holt legrace musí bejt! 


Komentáře

1 luc luc | Web | 2. února 2014 v 14:43 | Reagovat

parada :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama