Srpen 2014

Kristina Bach

27. srpna 2014 v 14:43 Německo

Zpěvačka, tanečnice, skladatelka, textařka, producentka a mnoho mnoho dalšího. Kerstin Bräuer ze Severního Porýní neboli Kristina Bach je velmi činorodá dáma. S hlasovým rozsahem tři a půl oktávy se jí šestkrát za sebou povedlo vyhrát německou Šlágrparádu, což před ní ani po ní nikdo jiný nedokázal. Erst ein Cappuccino z roku 1990 je jeden z jejích velkých úspěchů. Dalšími jsou třeba Gib nicht auf nebo Das geht immer noch unter die Haut.


Seznam kolegů, se kterými spolupracuje jako autorka nebo producentka, je značně dlouhý: Angelika Milster; Helene Fischer, Mireille Mathieu, Die Cappuccinos, Hansi Hinterseer, Edward Simoni, Stefanie Hertel, Bernhard Brink, Ireen Sheer, Michelle, Jeanette Biedermann...Pro poslední jmenovanou napsala Kristina dvanáct hitů za sebou, což se v německém hudebním průmyslu také žádné jiné ženě ještě nepodařilo. Kam na ty nápady chodí, že? Kromě toho se věnuje spoustě charitativních projektů. ...Je krásná a vypadá vždy dokonale a... vedle Andrey Berg či Helene Fischer prostě další německá bohyně.Dostupnost z ČR, doprava a služby

27. srpna 2014 v 14:41

DOSTUPNOST Z ČR

Do Argentiny je nejlépe se vydat letadlem. Mezinárodní lety přistávají na letišti Ministro de Pistarini asi 35 km od centra Buenos Aires. Letecké společnosti, které létají z Evropy do Argentiny, jsou: Air France, Alitalia, Iberia, KLM, Aeroflot, Lufthansa, British Airways. Z letiště se do centra Buenos Aires se lze dostat taxíkem, autobusem nebo tzv. remises (osobní auta najatá s řidičem speciálně pro transfer z letiště do hotelu). Zahraničním návštěvníkům nabízí místní letecká společnost Aerolíneas Argentinas speciální balíčky "Visita Argentina" s 4, 6 nebo 8 kupony, které platí vždy pro jednu cestu v rámci země, přičemž každé místo se dá navštívit jen jednou.

DOPRAVA V ARGENTINĚ

Autobusová doprava je v Argentině prý spíše pro dobrodružnější povahy. Autobusy pro přepravu na větší vzdálenosti jsou vybaveny klimatizací, která bývá velmi silná, proto se doporučuje svetr i v létě. Autobusem se lze dostat do všech sousedních států. Služby lodní dopravy se nejčastěji využívají při výletech do Uruguaye. Nejvýhodnějším dopravním prostředkem v hlavním městě jsou taxíky, obzvláště mimo dopravní špičku a pokud se domluví více osob dohromady. Taxíky jsou černé se žlutými střechami.

SLUŽBY

Nabídka ubytování je pestrá: od luxusních hotelů po cenově dostupné "bed and breakfest." Obchody mají otevřeno od pondělí do pátku (9:00 - 19:00), banky mají otevřeno od (10:00 - 15:00). Kromě Buenos Aires mají obchody asi od 13:00 do 16:00 zavřeno. Lékařské služby jsou na velmi dobré úrovni. V nemocnicích slouží vysoce kvalifikovaný personál, který většinou vystudoval v zahraničí. Cena jednoho lékařského ošetření se pohybuje od 20 do 150 dolarů.

Telefonní služby se neustále zlepšují a jejich úroveň je značně vysoká. Turisté mohou telefonovat z místních hovoren (locutorio). Telefony jsou jak na mince, tak na karty. Internet je k dispozici téměř všude, v kavárnách, v hotelích, na letištích.

Argentina je v současné době jednou ze zemí Latinské Ameriky, která nabízí turistům nejlepší podmínky pro cestování. Nejnavštěvovanějšími místy jsou: vodopády Iguazú, Buenos Aires, poloostrov Valdéz, NP Los Glaciares, města Bariloche, Ushuaia, Córdoba a Mar del Plata.

José de San Martín

27. srpna 2014 v 14:35

JOSÉ FRANCISCO DE SAN MARTÍN MATORRAS (1778 - 1850) známý jednoduše jako José de San Martín byl argentinský revolucionář, jeden z hlavních vůdců hnutí za nezávislost v jižní Americe.

Narodil se 25. února 1778 v Yapeyú (provincie Corrientes). Žil ve Španělsku, kde sloužil u vojska. Sympatizoval se snahou španělských kolonií v Americe, které se chtěly osvobodit. Proto se v roce 1812 vrátil do Argentiny a začal shromažďovat revoluční vojsko, aby tak pomohl v boji za nezávislost.

V roce 1817 podnítil povstalce k akci - překročili Andy a porazili Španěly v Chacabucu (Chile) a obsadili hlavní město země Santiago. V roce 1818 se v Chile ustavila Národní vláda a po San Martínovi chtěli, aby byl prezidentem, což ovšem odmítl ve prospěch svého zástupce, Chilana generála Bernarda O´Higginse.

V prosinci 1820 podnikl San Martín výpravu za účelem osvobození Peru. V Piscu porazil španělské vojsko a rok poté obsadil Limu, kde 28. července vyhlásil nezávislost Peru a byl otitulován na ochránce země. Přetrvávající odpor Španělů v Peru a spory uvnitř vlasstní armády ho donutily požádat o pomoc venezuelského generála a revolucionáře Simona Bolívara.

Tihle dva ale byli v otázce vládní politiky dosti nejednotní. Zatímco San Martín prosazoval monarchii, Bolívar se viděl v republice. San martín nakonec ustoupil.

Roku 1824 znovu odjel do Evropy. Zemřel 17. srpna 1850 v Boulogne (severní Francie).