Dostupnost z ČR, doprava a služby

27. srpna 2014 v 14:41

DOSTUPNOST Z ČR

Do Argentiny je nejlépe se vydat letadlem. Mezinárodní lety přistávají na letišti Ministro de Pistarini asi 35 km od centra Buenos Aires. Letecké společnosti, které létají z Evropy do Argentiny, jsou: Air France, Alitalia, Iberia, KLM, Aeroflot, Lufthansa, British Airways. Z letiště se do centra Buenos Aires se lze dostat taxíkem, autobusem nebo tzv. remises (osobní auta najatá s řidičem speciálně pro transfer z letiště do hotelu). Zahraničním návštěvníkům nabízí místní letecká společnost Aerolíneas Argentinas speciální balíčky "Visita Argentina" s 4, 6 nebo 8 kupony, které platí vždy pro jednu cestu v rámci země, přičemž každé místo se dá navštívit jen jednou.

DOPRAVA V ARGENTINĚ

Autobusová doprava je v Argentině prý spíše pro dobrodružnější povahy. Autobusy pro přepravu na větší vzdálenosti jsou vybaveny klimatizací, která bývá velmi silná, proto se doporučuje svetr i v létě. Autobusem se lze dostat do všech sousedních států. Služby lodní dopravy se nejčastěji využívají při výletech do Uruguaye. Nejvýhodnějším dopravním prostředkem v hlavním městě jsou taxíky, obzvláště mimo dopravní špičku a pokud se domluví více osob dohromady. Taxíky jsou černé se žlutými střechami.

SLUŽBY

Nabídka ubytování je pestrá: od luxusních hotelů po cenově dostupné "bed and breakfest." Obchody mají otevřeno od pondělí do pátku (9:00 - 19:00), banky mají otevřeno od (10:00 - 15:00). Kromě Buenos Aires mají obchody asi od 13:00 do 16:00 zavřeno. Lékařské služby jsou na velmi dobré úrovni. V nemocnicích slouží vysoce kvalifikovaný personál, který většinou vystudoval v zahraničí. Cena jednoho lékařského ošetření se pohybuje od 20 do 150 dolarů.

Telefonní služby se neustále zlepšují a jejich úroveň je značně vysoká. Turisté mohou telefonovat z místních hovoren (locutorio). Telefony jsou jak na mince, tak na karty. Internet je k dispozici téměř všude, v kavárnách, v hotelích, na letištích.

Argentina je v současné době jednou ze zemí Latinské Ameriky, která nabízí turistům nejlepší podmínky pro cestování. Nejnavštěvovanějšími místy jsou: vodopády Iguazú, Buenos Aires, poloostrov Valdéz, NP Los Glaciares, města Bariloche, Ushuaia, Córdoba a Mar del Plata.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama