Televize Šlágr byla oceněna

28. listopadu 2014 v 19:00 |  Zprávy ze Šlágr TV

Sedím ráno u snídaně a čtu noviny. Je tam reklama na salámy značky Kmotr. Připomene mi to jednoho kluka, co se onehdy při shromáždění žáků a jejich rodičů ptal: "Čí je tamhleto otec, co vypadá jak mafián?" (Byl to můj otec.) Říkám si, to by byl hezký dárek pro tatínka, musím se po tom podívat v obchodě. Odpoledne přijde ujec a něco nese. Položí to na stůl a on je to šunkový salám. Kmotr.

Nuže jaké plyne z této báchorky ponaučení? Milé děti, buďte opatrné na to, co si přejete, protože ono se to splní. Ale o tom mluvit nechci. V těch novinách jsem totiž objevila ještě jiné šťavnaté sousto. Byla tam krátká zpráva s fotografií, u které bylo napsáno (poněkud, ehm, výstředním slohem :-), cituji:

OSCAR NĚMECKÉ HUDBY PRO ŠLÁGR

ZA PŘÍNOS VOLKSMUSIK: Jako první zahraniční stanice získala Šlágr TV ve středu v Berlíně prestižní cenu Smago Award za mezinárodní přínos šlágru a volksmusik. Za účasti kulturních osobností, mezinárodních hudebních hvězd a politické reprezentace Německa se rozdávaly ceny, které jsou považovány za Oscary německé hudby. Poprvé v historii tuto cenu dostali za českou stranu za Šlágr TV Karel Peterka, Jana Peterková a Filip Albrecht a také poprvé cenu získalo Duo Jamaha spolu s německým zpěvákem Tomem Mandlem za debutový německý hit Tanz mit mir heut Nacht!

Tato zpráva tedy vyšla v novinách v pátek 28.11. V neděli 7.12. pak na Šlágru vysílali pořad věnovaný právě předávání těch cen. Mluvili o tom, jaký to bylo v Berlíně žůžo, a maminka netrpělivě čekala na překlad Filipa Albrechta, když hovořil Tom Mandl. ... Onehdy u Musikantenstadlu prohlásila, že se začne učit německy, aby věděla, co tam ten Andy Borg říká. Pak si pochvalovala, že rozumí alespoň názvy měst: "Wien - teď mluví o Vídni! ...Salzburg! ...a Kufstein!" U toho posledního jsem ji musela opravit: "To nebyl Kufstein, ale Kuhstall - kravín." ... Tom Mandl hovořil o tom, kdo všechno se k té velkolepé události dostavil, a když řekl Semino Rossi, pošťuchovala jsem maminku: "Tomuhle jsi rozuměla i bez překladu, že jo?" A potom, když ukázali záběry z jeho vystoupení - to byl svátek, ba přímo historický okamžik! :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama