Die Wildecker Herzbuben

7. prosince 2014 v 17:40 |  Německo

Toto prostorově výrazné duo pochází z městečka Wildeck (spolková země Hessensko). Jak vzniklo? Pojišťovací agent Wilfried Gliem (*1946) a elektrikář Wolfgang Schwalm (*1954) zpívali se skupinou Die Curocas, která doprovázela G. G. Andersona. Wilfried byl jeden čas i jeho manažerem a G. G. zase producentem Wildecker Herzbuben.

G. G. hledal interprety pro písničku Herzilein a zeptal se těch dvou, jestli by ji nechtěli natočit. Oni souhlasili, a tak v roce 1989 vzniklo duo Wildecker Herzbuben a jejich první hit. Kluci vystupují v tradičním oblečení, album Kuschelzeit pro ně celé vytvořil a produkoval sám velký Dieter Bohlen, v komedii Der Wixxer z roku 2004 si zahráli zločince, v roce 2005 vyšla kuchařka s názvem Kochen mit Schwung, na níž se podíleli.


Oba hrají na harmoniku, Wolfgang ještě na trumpetu a Wilfried (jehož manželka je vzdálená příbuzná Bruce Willise) na kytaru. A ještě byste měli vědět, že v DDR existovala skupina toho jména Die Herzbuben, ale aby se zabránilo záměně s chlapci z Wildecku, přejmenovala se na Die Prinzen.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama