Leden 2015

Die Bergkameraden

25. ledna 2015 v 17:08 Německo

Die Bergkameraden neboli Stimmen der Berge jsou záhadným seskupením (k přístupu na jejich webové stránky totiž potřebujete heslo), které vzniklo v roce 2008 "kvůli radosti ze zpěvu, lásce k přírodě a z dlouholetých přátelství zúčatsněných", kteří ve svojí hudbě spojují tradici s modernou. Na úplném začátku byla textařka Renate Stautnerová a talentovaný mladý umělec s takřka šlechtickým jménem Cornelius von der Heyden.


Stávající zpěváci byli jako kluci členy vyhlášených dětských pěveckých sborů jako Regensburger Domspatzen a Tölzer Knabenchor a hned v roce 2008 vyhráli soutěž Alpen Grand Prix (obdoba GP der Volksmusik, koná se v Jižním Tyrolsku od r. 1993). Potom začali vystupovat s Oswaldem Sattlerem a se společnou písní vyhráli německé předkolo GP der Volksmusik 2009 a tak dál... (výčet jejich úspěchů je dlouhý jak tejden před výplatou :-) Znají je i v Holandsku, Itálii, Francii či USA a v Čechách a na Slovensku též. Hádejte, kde jsme je viděli.
Silvestr 2014

18. ledna 2015 v 13:03 Zprávy ze Šlágr TV

No, užili jsme se Šlágrem zase mnohou legraci. Dopoledne pořad s písničkami od Peterky a spol. a mezi nimi záznamy přeřeků a jiných vylomenin od moderátorů této televize. Bezesporu nejlepší bylo oznámení hlasatelky, že právě dohráli "Kotvanovci ze Záhrobí". Rozesmátý Richard Langer byl také kouzelný, jen nevíme, čemu se to vlastně tolik řehtal, když četl vzkaz v Písničkách na přání. Ale chápu, že kdyby se to zveřejnilo, putoval by do Šlágru další rozhořčený či dokonce výhružný dopis.

Odpoledne nás přivítal PaedDr. Štefan Kollár ve svém kroji a Mgr. Vratislav Měchura rovněž v nějakém rustikálním ošacení, aby jakože z gramofonu pouštěli šlágry k tanci. Zábavný byl nápad vyzvat muže z publika, aby se od profesionálů naučili taneček na písničku o trezoru, co po něm zbyla jen ve zdi díra. Takovéhle akce by se měly provozovat častěji. Stimmen der Berge (neboli Die Bergkameraden) aus Deutschland nám poskytly informace z biologie rostlin a zeměpisu, takže už víme, že blau blüht der Enzian a umrahmt von Bergen, so friedlich und still, ja das ist Kufstein dort am grünen Inn.

Večer se vysílalo z cirkusu. Nálada vynikající, zpěváci zářící, cirkusoví umělci obdivuhodní a překvapení parádní! Sigrid a Marina z Rakouska! Děkujeme, pane Peterko.