Únor 2015

Andy Borg opouští Musikantenstadl

26. února 2015 v 14:21 Hudba (ne)jen lidová

Německy mluvící média přinesla v minulých dnech tyto neblahé zvěsti:

Zdá se, že dlouhá diskuze ohledně pořadu Musikantenstadl došla svého konce: podle sdělení stanice ORF má být tento televizní formát od podzimu 2015 "reformován" a v každém případě se tak bude dít bez současného moderátora Andy Borga, ten se s diváky rozloučí v červnu. Program si má s pomocí četných obsahových změn rozšířit spektrum diváků a prostřednictvím nových způsobů prezentace přitáhnout mladší cílové skupiny. To znamená dát sbohem Andy Borgovi, který uvádí Musikantenstadl již devět let.


"Tolik jsem si přál a bojoval o to, aby Stadl fungoval dál," reaguje Andy Borg na nedávno proběhlou diskuzi o zrušení / zachování tohoto pořadu. "Že nemůžu být při jeho pokračování, to mě samozřejmě mrzí. Těch devět let ve Stadlu mě bavilo. Divákům přeji i nadále hodně radosti při jeho sledování." Ředitelka stanice ORF mu poděkovala za jeho angažmá a současně zdůraznila, že vše potřebuje zažít obnovu. Ve Stadlu se proto objeví nové motivy a rozšíří se spektrum hudebních žánrů. Cílem je nabídnout moderní show, která si je zároveň i vědomá tradice, zaměřená na regiony, ale rovněž i otevřená světu, a která garantuje zábavu na nejvyšší úrovni.

Ehm... Komentovat to radši nebudu. Andy sám se při Stadlu 28. března 2015 vyjádřil k nastalé situaci takto (protože co jinýho na to říct, žejo, než si z toho udělat legraci): "Dovolte mi na začátek říci pár slov ve věci, která se mě osobně týká. Všichni jste o tom v minulých týdnech četli. Mnoho lidí mi sdělilo, že z toho nejsou nadšení. Moje rodina z toho taky není nadšená. Já musím říct, že bych se bez toho taky obešel. Ale už jsem se s tím smířil a nejen to, myslím si, že je to dobře a říkám vám to teď upřimně a taky to tak myslím: Dneska v noci ve dvě hodiny se mění čas na letní, jaro je tady!"

Starý Musikantenstadl mi bude chybět.

Zdroje:

Die Dorfrocker

10. února 2015 v 9:26 Německo

Skupinu Dorfrocker založili tři bratři. Tedy, ne ti z nové pohádky J. Svěráka, nýbrž Phillip, Tobias a Markus Thomannovi z vesnice Kirchaich v Bavorsku, co mají rádi dobré pivo, dobré jídlo a veselé lidi. Seskupili se spolu s kytarami a harmonikou v roce 2005. Jak už to tak na poli hudebním bývá: aby si vás někdo všimnul, musíte rozeslat své nahrávky různým vydavatelstvím. To bratři udělali, jeden Ježíšek z hudebního průmyslu se jich ujal a 17. března 2007 se mohli radovat ze svého prvního televizního výstupu ve Slavnostech lidové hudby. Krátce poté dělali předskokany při rozlučkovém koncertu legendární skupiny Schürzenjäger, na který přišlo nějakých 60.000 lidí; takže taková menší sešlost.


Jejich tvorba vykazuje známky hudby rockové, country i lidové. S titulem Und ab geht die Lutzzzi skončili na čtvrtém místě ve finále GP der Volksmusik 2008 a podle hlasování diváků to byl nejlepší německý příspěvek. Velmi humorná je písnička Vogelbeerbaum, ale o čem pojednává, to vám asi nevysvětlím, protože obsahuje spoustu slovních hříček, které z němčiny do češtiny převést prostě nelze. ... No, něco podobného by možná vytvořit šlo, ale byla by s tím spousta práce, asi jako když se překládala francouzská komedie Vítejte u Chtisů. Znáte? Ne? Rozhodně se podívejte.

Thomannovic kluci obdrželi také cenu Herbert-Roth-Preis 2010, která se uděluje mladým talentům, a nějaký pořad na stanici Pro7 si ze třiceti účastníků konkurzu vybral jejich hudbu pro svoji znělku. Během tří let v německé hitpadádě postoupili o téměř čtyřicet příček nahoru. K singlu Dorfkind (Děcko z vesnice) natočili klip v New Yorku. V roce 2014 dostali Smago Award spolu s titulem Könige der Festzelte - jakože Králové párty stanů - však víte, jak se tam pije pivo, zpívá a křepčí.
Roland Santé

10. února 2015 v 9:26 České země a Slovensko

Vizionář a léčitel, který slyší nebeskou hudbu...

Několik oslavných slov na adresu Rolanda Santé:

oblíbený a úspěšný skladatel a interpret mystické, inspirativní a relaxační hudby
nejúspěšnější celosvětově uznávaný český skladatel novodobé relaxační hudby
40 sólových titulů, jeho skladby naleznete na prestižních světových výběrových albech (Mystery, The Best of New Age, Beyond the Skies, Aquamarin Sampler, OM)
Cena díků muzikoterapeutické společnosti Awika za nejprodávanějšího a nejposlouchanějšího autora

Roland říká:
"Lidé v uspěchané současnosti plné stresu, hluku a zmatku
čím dál více touží po něčem, co jim vrátí harmonii. Touží po léku na duši, srdce i tělo."

Jeho hudba má uklidňující, povzbudivé a léčivé účinky, ale to se těžko popisuje. Poslechněte a uvidíte, vlastně uslyšíte.

Největší hity na Šlágru

10. února 2015 v 9:22 Zprávy ze Šlágr TV

Nejdříve je třeba odpovědět si na otázku, co je vlastně hit? Nejspíš taková písnička, která se člověku zalíbí hned na první poslech. Jak víte, právě teď hledají na Šlágr TV "Zlatý šlágr". Než ho najdou (samozřejmě že mně je už jasné, který by to měl být), sestavím si tu soukromě seznam dosavadních nejpůsobivějších hitů, které jsem tam slyšela - bez ohledu na to, zda se jedná o původní či nepůvodní skladbu daného interpreta.

Ave Maria (Jakub Smolík)
Goraľu cy či ne žaľ (Kollárovci)
Hallelujah (Mistříňanka)
Já jsem nepřizpůsobivej (Peterka a spol.)
Já mám doma Máňu (Veselá trojka)
Kdo ze srdce dává (Stříbrňanka)
Kvete růže, podívej (Grande Moravia Ladislava Pavluše)
La mia libertá (Insieme)
Lísteček z památníku (Voraři)
Máchův kraj (Duo Adamis)
My jsme i tvá rodina (Šlágr band)
Natalia (Ľudovít Kašuba)
Panenka z kouta (Marcel Zmožek)
Pesnička z Kysuckého prameňa (Kysucký prameň)
Rybáři jsou správní chlapi (Josef Zoch)
Rybky rybičky (Profil)
Slovensko krásné (Martin Jakubec)
Slyšíš, jak zvoní (Šohajka)
Srdce dokorán (Black Band)
Zlatý křížek (Duo Jamaha)
...a asi sto dalších