Andy Borg opouští Musikantenstadl

26. února 2015 v 14:21 |  Hudba (ne)jen lidová

Německy mluvící média přinesla v minulých dnech tyto neblahé zvěsti:

Zdá se, že dlouhá diskuze ohledně pořadu Musikantenstadl došla svého konce: podle sdělení stanice ORF má být tento televizní formát od podzimu 2015 "reformován" a v každém případě se tak bude dít bez současného moderátora Andy Borga, ten se s diváky rozloučí v červnu. Program si má s pomocí četných obsahových změn rozšířit spektrum diváků a prostřednictvím nových způsobů prezentace přitáhnout mladší cílové skupiny. To znamená dát sbohem Andy Borgovi, který uvádí Musikantenstadl již devět let.


"Tolik jsem si přál a bojoval o to, aby Stadl fungoval dál," reaguje Andy Borg na nedávno proběhlou diskuzi o zrušení / zachování tohoto pořadu. "Že nemůžu být při jeho pokračování, to mě samozřejmě mrzí. Těch devět let ve Stadlu mě bavilo. Divákům přeji i nadále hodně radosti při jeho sledování." Ředitelka stanice ORF mu poděkovala za jeho angažmá a současně zdůraznila, že vše potřebuje zažít obnovu. Ve Stadlu se proto objeví nové motivy a rozšíří se spektrum hudebních žánrů. Cílem je nabídnout moderní show, která si je zároveň i vědomá tradice, zaměřená na regiony, ale rovněž i otevřená světu, a která garantuje zábavu na nejvyšší úrovni.

Ehm... Komentovat to radši nebudu. Andy sám se při Stadlu 28. března 2015 vyjádřil k nastalé situaci takto (protože co jinýho na to říct, žejo, než si z toho udělat legraci): "Dovolte mi na začátek říci pár slov ve věci, která se mě osobně týká. Všichni jste o tom v minulých týdnech četli. Mnoho lidí mi sdělilo, že z toho nejsou nadšení. Moje rodina z toho taky není nadšená. Já musím říct, že bych se bez toho taky obešel. Ale už jsem se s tím smířil a nejen to, myslím si, že je to dobře a říkám vám to teď upřimně a taky to tak myslím: Dneska v noci ve dvě hodiny se mění čas na letní, jaro je tady!"

Starý Musikantenstadl mi bude chybět.

Zdroje:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama