Die Dorfrocker

10. února 2015 v 9:26 |  Německo

Skupinu Dorfrocker založili tři bratři. Tedy, ne ti z nové pohádky J. Svěráka, nýbrž Phillip, Tobias a Markus Thomannovi z vesnice Kirchaich v Bavorsku, co mají rádi dobré pivo, dobré jídlo a veselé lidi. Seskupili se spolu s kytarami a harmonikou v roce 2005. Jak už to tak na poli hudebním bývá: aby si vás někdo všimnul, musíte rozeslat své nahrávky různým vydavatelstvím. To bratři udělali, jeden Ježíšek z hudebního průmyslu se jich ujal a 17. března 2007 se mohli radovat ze svého prvního televizního výstupu ve Slavnostech lidové hudby. Krátce poté dělali předskokany při rozlučkovém koncertu legendární skupiny Schürzenjäger, na který přišlo nějakých 60.000 lidí; takže taková menší sešlost.


Jejich tvorba vykazuje známky hudby rockové, country i lidové. S titulem Und ab geht die Lutzzzi skončili na čtvrtém místě ve finále GP der Volksmusik 2008 a podle hlasování diváků to byl nejlepší německý příspěvek. Velmi humorná je písnička Vogelbeerbaum, ale o čem pojednává, to vám asi nevysvětlím, protože obsahuje spoustu slovních hříček, které z němčiny do češtiny převést prostě nelze. ... No, něco podobného by možná vytvořit šlo, ale byla by s tím spousta práce, asi jako když se překládala francouzská komedie Vítejte u Chtisů. Znáte? Ne? Rozhodně se podívejte.

Thomannovic kluci obdrželi také cenu Herbert-Roth-Preis 2010, která se uděluje mladým talentům, a nějaký pořad na stanici Pro7 si ze třiceti účastníků konkurzu vybral jejich hudbu pro svoji znělku. Během tří let v německé hitpadádě postoupili o téměř čtyřicet příček nahoru. K singlu Dorfkind (Děcko z vesnice) natočili klip v New Yorku. V roce 2014 dostali Smago Award spolu s titulem Könige der Festzelte - jakože Králové párty stanů - však víte, jak se tam pije pivo, zpívá a křepčí. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama